The Sims 4

náhleďák vývojářkaPřinášíme vám další exkluzivní překlad komunitního blogu! Tentokrát nám jedna z vývojářek Obchodu The Sims 3 řekne něco o vývoji nového světa s názvem Dračí údolí! Dračí údolí je nyní k dispozici v Obchodě The Sims 3 a už 9. Srpna si ho budete moci zakoupit v herních obchodech! Takže se pohodlně usaďte a pročtěte si, v čem je vlastně jiné nové město plné draků a mýtů.

Draci! Věděli jsme, že je budeme mít ještě předtím, než jsme věděli, jaký vůbec druh světa postavíme. Věřím, že toto je opravdu první svět, který je vytvořen tak, aby mu odpovídali i objekty uvnitř, a proto Dračí údolí opravdu vypadá jako místo, kde draci žijí. Jako vždy s The Sims jsme museli vyvážit hratelnost, design a technické omezení a u tohoto světa jsme velmi brzy začali s myšlenkou údolí, které, i když existuje v moderní době, stále je poněkud izolované a život se tu takřka nezměnil.

vývoj1vývoj2Existuje mnoho příběhů a mýtů okolo draků, a tak jsme měli opravdu hodně materiálu na výběr. Chtěli jsme vytvořit poměrně jasný příběh tohoto světa, ale také jsme chtěli, aby hráči nebyli omezováni ve vytváření a objevování příběhů nových na vlastní pěst. Na začátku jsme už vymysleli několik věcí, které jsme do města chtěli začlenit. Vliv Keltů a rytířů, některé fantasy prvky, město, které bylo postaveno ve středověku, ale stále se vyvíjelo v průběhu doby a draci, kteří byli napříč různými kulturami stále klíčovými komponenty tohoto světa. Rozhodli jsme se pro odlehlou vesnici, s prvky města, kvůli zachování herních možností. Jak začal náš tým sbírat referenční fotografie, mnozí z nás si zamilovali zvlněnou krajinu pokrytou kamennými ploty, a proto jsme otevřeli hluboké údolí, aby odráželo naše počáteční dojmy. Také jsme si mysleli, že použití obrázků bílých útesů by mohl být způsob, jak tento svět udělat velmi odlišný od světů, které jsme již vyrobili, ale stále atraktivní a poněkud idylický.

vývoj3vývoj4Dělala jsem terén pro tento svět, takže jsem nadšená s finálním vzhledem Dračího údolí více, než s jakýmkoliv jiným světem. Ačkoli jsou velké části světa poměrně ploché, aby měl hráč stále dostatek místa pro své vlastní stavby a pozemky, svět prázdně nevypadá. Nejvyšší hora je dobře schovaná uvnitř světa, takže na ní váš simík dokáže i sám vyšplhat. Pro mě celé město vypadá jako starodávný domov draka. I když jsme po celém světě umístili mnoho skal a útesů, řeky a moře jsou pro simíka dobře přístupné a může si v nich kdykoliv zaplavat. Zpočátku byl svět hodně zelený a bílý, avšak týmu se povedlo přidat načervenalý odstín jak terénu, tak stromům, aby celý svět působil teplejším dojmem. Přidali jsme dokonce i nějaké obrazce, které lze vidět na planinách Dračího údolí, aby mapovali dlouhou historii od neolitu po současnost. Je zde i pár ruin pocházejících z Temných Časů, ale je možné, že některé už draci zničili úplně!

vývoj5Jsou tu i věci, které jsme v Dračím údolí udělali jinak, a které nemusí být pro většinu lidí rozpoznatelné, ale tyto změny dávají celé hře dohromady lepší vzhled. Například textura cesty je poněkud komplikovanější než obvykle, ale je také více podobná textuře terénu, a tak má tendenci splývat s okolím více, než tomu bylo u jiných světů. Pečlivě jsme umístili stromy okolo silnic v kopcích a zatáčkách. Všechny vytvořené klikaté silnice, soutěsky a pole jsou ohraničeny stromy. Taky jsme použili větší stromy než normálně, abychom ukázali jejich obrovské stáří. Navíc mají taky stromy větší kontrast, aby hráč viděl více přirozenou přírodu než člověkem vytvořené stavby. I když tento přirozený svět obsahuje některé nadpřirozené mazlíčky!

Velice důležitou částí bylo trávení času na fórech a zjišťovaní zpětné vazby. Udělali jsme několik změn právě kvůli tomu, že jste si na některé věci stěžovali. Například mnoho hráčů si stěžovalo na to, že dodatek Povolání snů své pozemky dávalo do světů automaticky. Obzvláště to bylo podle vás otravné, když jste měli tematický svět, kam se tyto obyčejné pozemky prostě nehodí. Proto se nyní pozemky nebudou přidávat automaticky. Někteří z vás s tím mohou nesouhlasit, tak prosím vezměte na vědomí, že toto je něco co jsme si mysleli, že je opravdu potřeba změnit. To znamená, že jsme vybavili svět velkým množstvím pozemků a mnohé jsou opravdu velké, takže hráč může po nahrání světa lehce začít stavět nebo importovat své vlastní nové pozemky. Plus, nejvýše položená planina je rozlehlá část, která je plně připravena pro hráče, kteří chtějí budovat a prozkoumávat, avšak stále je blízko centru města a možnostem, které Dračí údolí nabízí.

Opravdu se těším na to, jak si sami hráči tento svět upraví a jménem týmu Obchodu The Sims doufáme, že Dračí údolí vás inspiruje k tomu, abyste vyprávěli své vlastní příběhy, přátelili se s draky a hlavně:

vývoj6

Hráli si se životem!

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

Komentáře  • Buďte v obraze

  • Informace

  • Kontakt

    Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

    • Váš email

      Zpráva