The Sims 4

uvodka

Žánr komiksu: Historický, fantasy

Pátý díl komixu Přemyslovci vypráví příběh o zániku Lucké říše.
 

 

 

01Lucko bylo odjakživa hlavním nepřítelem Čech. Jeho vládce Vlastislav se nikdy nesmířil s tím, že úrodnější a bohatší Česká země připadla jeho bratrovi Vnislavovi, a snažil se říši škodit.

02Jeho vojáci neustále vypalovali české vesnice, vraždili muže a ženy a děti braly do otroctví.

03Čeští vladykové se panovníka snažili usmířit drahými dary, ale ten se jim jen vysmál s tím, ať mu je dobře hlídají, že si pro ně brzy přijde. Tímto neoficiálním vyjádřením vyhlásil svým sousedům válku.

04Tou dobou žil v Lucku Straba, mladý statný hospodář, který vyhledával dobrodružství a měl velmi blízko k Vlastislavovi. Ten mu jako odměnu za dobré služby věnoval krásnou českou otrokyni. Straba se však do ní zamiloval. “Tys plenice, má nevolnice, ale buď mou ženou.”

05Noc před první bitvou Lucké války se Straba vydal do lesa. Rád si tak o samotě utřídil myšlenky a načerpal síly k boji. U ohně tam však potkal svou matku, která ho varovala: “Ach běda! Vás ubohých! Bohové vás do bitvy doprovodí, ale na pomoc se obrátí k nepřátelům. Jen tebe smrt mine, jestliže učiníš, jak ti poradím”. A pak mu vylíčila co musí vykonat, aby se zachránil. Straba ji však nebral příliš vážně, věřil v jednoznačné vítězství.

06Mezitím v České zemi tehdejší panovník Neklan s obavami vyhlížel příchod Luckého vojska. Jelikož byl velmi mírumilovný, ale také ustrašený, do bitvy se mu vůbec nechtělo.

07Proto požádal Čestmíra, nebojácného vladyku, aby se za něho převlékl. Ten ani na okamžik nezaváhal, že by odmítl vykonat požadavek svého vládce.

08A tak si oblékl Neklanovo brnění a postavil se do čela jeho silné armády.

09Naproti nim byl Vlastislav s taktéž početným vojskem.

10Rozzuřený Vlastislav, který už roky toužil po odplatě, se hned vrhnul na Čestmíra v domění, že to je jeho vzdálený příbuzný Neklan.

11Jejich souboj byl dlouhý a nelítostný, oba byli skvělými šermíři, obešel se však bez vítěze – pobili se navzájem. Vlastislavova smrt ale měla dalekosáhlejší účinky. Jelikož neměl žádných potomků, Lucká říše zůstala bez vládců, zničená, chudá a brzy na to se rozpadla.

14Zabití Čestmíra především ranilo čest bojácného Neklana, který obětoval přítele, a odhalilo pravdu o donedávna tak uznávaném a obdivovaném panovníkovi.

12Našel se však i další strašpytel. Straba, který byl doteď pokládán za hrdinu a skvělého válečníka, se tak zalekl svých protivníků, že se rozhodl zařídit podle matčiny rady. Vzpomněl si, že mu říkala, ať prvnímu muži, který proti němu půjde, uřízne uši.

13Učinil tak a poté zbaběle prchnul.

15Když se však navrátil domů, čekala ho hrůzostrašná podívaná. Jeho milovaná manželka ležela na posteli mrtvá s uříznutýma ušima. Až pozdě si uvědomil, že ten první nepřátelský voják, který proti němu vyrazil, byla jeho žena v převleku. Jako správná vlastenkyně se vydala bojovat za svou zem.

16Straba ale věděl, že jeho matka tušila, co se stane, a přesto ho nevarovala, naopak ho poštvala proti vlastní manželce. Přestože jednala v jeho dobrém zájmu, vyčetl jí to a do smrti s ní už nepromluvil.

 

Líbí se vám komix? Další mojí tvorbu najdete tady.

Ohodnoťte 5. díl komiksu Přemyslovci (známkování jako ve škole).

Nahrávání ... Nahrávání ...
Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

Komentáře  • Buďte v obraze

  • Informace

  • Kontakt

    Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

    • Váš email

      Zpráva