The Sims 4

second-lifePokud vůbec nevíte, co to vlastně Second Life je, tak si jej na začátek trošku přiblížíme. Představte si The Sims, ale v obrovském online světě plném měst, firem a zejména „reálných lidí.“ V současné době se o Second Life moc nemluví, ač se před uvedením mělo jednat opravdu o veliký boom. Celý tento svět má na svědomí vývojářská společnost Linden Lab, která jej spustila v červnu v roce 2003. V roce 2008 zde bylo registrováno něco kolem dvanácti milionů „obyvatel,“ což asi není takové číslo, jaké si představovali, avšak tihle lidé zde dokázali utratit neuvěřitelných třicet milionů korun (reálných).

Zaregistrovat se do tohoto světa můžete zcela zdarma, ke hraní pak stačí stáhnout pouze program Second Life Viewer. Můžete zde tedy komunikovat s ostatními obyvateli, potkávat nové přátele, budovat domy, cestovat po světě, dokonce se můžete vzdělávat chodit na reálné přednášky a spoustu dalších věcí. Second Life je také skvělým marketingovým tahem pro firmy, které si zde mohou zřídit reálnou virtuální pobočku, nabízet produkty v tomto světě a vydělávat reálné peníze.

Pokud se do tohoto světa vrhnete, tak navštivte město Bohemia, kde se koncentrují Češi a Slováci. Všechny služby ve městě jsou zcela zdarma a mluví se zde hlavně pouze česky nebo slovensky. Pokud budete mít zájem, tak se zde dokonce vyučuje i anglický jazyk. V současné době Second Life stále docela dobře a aktivně funguje, pro více informací se můžete mrknout na oficiální stránky.

Jestli nemáte na druhý život na internetu čas, tak můžete zkusit trošku jednodušší online simulátory. Simulátory jsou nejčastěji reálná povolání, jako třeba řidič autobusu, popelář, strojvůdce, starosta města anebo třeba ředitel nějakých objektů, jako třeba hotely atp.

theme-hotel

Takovou onlajnovkou je například hra s názvem Theme Hotel. Ve hře se stanete ředitelem, kdy budete začínat úplně od píky ve svém vlastním hotelu. Na začátku budete moci stavět pouze základní věci, jako pokoje, recepci, nějaké menší obchůdky a tak podobně. Hra pak zaznamenává určitý progres, kdy pokud se Vám podaří vydělat dostatečné množství peněz, postavit určité množství pokojů a dosáhnout celkové spokojenosti zákazníků, otevřou se Vám nové možnosti. Budete moci postavit luxusnější typy pokojů, další druhy zábavy, jako bowling, krytý bazén, diskotéku, hernu a tak podobně. Nesmíte zapomenout samozřejmě ani na obsluhu, tedy pokojské na uklízení hotelu, recepční do recepce a obsluhu do restaurací a kaváren. Hotel budete stavět samozřejmě do výšky, takže nezapomeňte na výtahy. Jakmile využijete všechen prostor, tak můžete za určitý obnos rozšířit pozemky. Hra se ovládá pouze pomocí myši, takže nic složitého.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

Komentáře  • Buďte v obraze

  • Informace

  • Kontakt

    Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

    • Váš email

      Zpráva