The Sims 4

Uvodni - Bohemia - 01

Žánr komiksu: Historický, fantasy

Dobrý den, jsem novou členkou redakční rady a mám na starosti komiksy. První díl příběhu Bohemia, který se inspiruje českou historií, je tady. Doufám, že u vás sklidí úspěch.

 

 

Bohemia - Sámo - První říše - 01

Slovanské kmeny byly vyčerpané z věčných bojů s kočovnými Avary, kteří svými vpády ohrožovali místní obyvatelstvo. Nikde před nimi nebylo bezpečno, plenili vše, co jim přišlo do cesty.

Bohemia - Sámo - První říše - 02

Tou dobou se na území dnešního Česka dostal francký kupec Sámo se svou družinou a vycítil příležitost. Jeho muži byli dobrými bojovníky a tak by mohli nekonečné války rozhodnout.

Bohemia - Sámo - První říše - 03

Sámo se přiklonil na stranu místních a během pár bitev jim pomohl Avary definitivně vyhnat ze země.

Bohemia - Sámo - První říše - 04

Slované mu byli neskutečně vděční a zachovali se přesně, jak předpokládal – zvolili si ho za svého vůdce. Obdivovali ho, uctívali, obletovali jako boha a on jim to oplácel spravedlivou vládou a jistotou tak důležitého bezpečí. Sámova říše byla vysněným krajem každého, kdo se o ní doslechl.

Bohemia - Sámo - První říše - 05

Sámo si však náležitě užíval i všech svých vladařských výhod. Jeho harém tvořilo 12 nejkrásnějších slovanských dívek, se kterými zplodil 15 dcer a 22 synů. Nebylo ale těžké početnou rodinu uživit, jeho říše patřila mezi nejbohatší a nejprestižnější v tehdy známém světě.

Bohemia - Sámo - První říše - 06

Dokázal myslet i na budoucnost. Svého oblíbeného syna vychovával k pokoře, pohanské víře, boji i vládě. Věděl, že on sám tu nebude věčně.

Bohemia - Sámo - První říše - 07

Mladý synek byl šikovný a učenlivý, otci dělal jen samou radost.

Bohemia - Sámo - První říše - 08

Kromě vladařských povinností si spolu užili také spoustu obyčejné lidské zábavy, kterou měl Sámo jako neurozený kupec v krvi a jeho potomek jakbysmet.

Bohemia - Sámo - První říše - 09

Čas plynul, následovník rostl jako z vody a Sámo stárl. Když vycítil, že jeho čas se blíží, osvětlil synovi své plány a ten, ačkoliv se obával tak velké zodpovědnosti, přislíbil, že bude pokračovat v budování říše.

Bohemia - Sámo - První říše - 10

Nedlouho poté Sámo opravdu skonal. Lidé mu vystrojili překrásný pohřeb, kterého byl jako jejich sjednotitel a ochranitel hoden. Nikdy nezapomněli, kdo jim pomohl.

Bohemia - Sámo - První říše - 11

Nejvíce však Sámova smrt zasáhla jeho synka, kterému se zbortil celý svět.

Bohemia - Sámo - První říše - 12

Nastala těžká doba pro všechny. Říše neměla panovníka, o moc se přely Sámovy ženy a jejich potomci, což nepřineslo žádné dobro. Země chudla, lid se bouřil a tak se nakonec vrátilo původní kmenovému uspořádání  obyvatelstva, jež Sámo sjednotil.

Bohemia - Sámo - První říše - 13

Syn se tedy nestal panovníkem, jak bylo zamýšleno, a proto se vydal hledat štěstí do světa po vzoru svého otce, který také založil říši daleko od své vlasti. A tím udělal první Krok do svého slavného života, po kterém byl také pojmenován.

Ohodnoťte 1. díl komiksu (známkování jako ve škole).

Nahrávání ... Nahrávání ...

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

Komentáře  • Buďte v obraze

  • Informace

  • Kontakt

    Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

    • Váš email

      Zpráva