The Sims 4

NáhleďákJak už všichni víme, mořské panny budou nové hratelné stvoření v dodatku Tropický ráj. S mořskými pannami si budete moci samozřejmě zaplavat pod mořem a objevovat krásy mořského dna, avšak jaké budou mít mořské panny potřeby? Jak vůbec budete moci svého simíka transformovat do mořské panny? A má mořská panna i nějaké jiné výhody, než stylový ocas? Hledal jsem a sesbíral jsem pro vás ty nejdůležitější informace o mořských pannách!

Jak získat mořskou pannu?

Možností jak získat mořskou pannu do své domácnosti je několik, ovšem nejsou ničím až tak zvláštní. Jako vždy se můžete s mořskou pannou skamarádit a poté ji nabídnout přidání k domácnosti anebo si váš simík může povyrazit s nějakou mořskou pannou a poté se vám narodí dítě s geny mořské panny.

Zajímavější možnost je ta, že získáte kouzelné chaluhy mořské panny, které pokud sníte, transformují vás do tohoto vodního tvora. Tyhle kouzelné chaluhy můžete získat buď tím, že si koupíte celoživotní odměnu anebo můžete mít štěstí a dá vám je sama mořská panna. Ovšem musíte s ní být dobří přátelé. K tomu se vám bude určitě i hodit možnost zavolat mořskou pannu pomocí mušle. Pokud vás nějaká bude znát, ihned k vám přijde, anebo připlave!

Kouzelné chaluhy

přeměna

Jak mořské panny vypadají?

Zřejmě nebude překvapení, pokud řeknu, že mořské panny budou mít ocas. Ovšem mořské panny v The Sims budou mít jednu výhodu, na rozdíl od normálních mořských pan. Jakmile budou chtít přestat s potápěním a objevováním pokladů, mohou lehce vyjít na souš. Na zemi se všem mořským pannám objeví nohy, takže nejste omezeni jen na vodu. Jediný rozdíl mezi nohama simíků a nohama mořských panen jsou šupiny, kterých se nezbavíte ani na souši.

Samotná barva šupin je velice rozmanitá a může být, jak pestře duhová, tak i třeba temně modrá. Kůže mořských panen je však naopak většinou bílá jako mramor. Děti mořských panen mají šupinaté nohy taktéž, avšak ocas jim se objeví až když budou teenageři. Stejně pozdě se projeví i ostatní vlastnosti mořských panen. Kromě tohoto všeho budou nosit mořské panny také podprsenky z mušlí. Podprsenku, ale i šupiny, si budete moci upravit a změnit v CAS.

sims3exotischeiland-preview286

šupiny2

Screenshot-435

CAS_mermaids

Co potřebují mořské panny?

Každé speciální stvoření potřebuje něco jiného ke svému životu. Mořské panny mají potřeby podobné jako normální simíci, ale místo potřeby hygieny, mají potřebu hydratace. Ta je podobná jako potřeba hydratace u rostlinných simíků, takže ji lze doplnit plaváním v moři, či v bazénu. Anebo se prostě skočíte vysprchovat. Pokud ale mořská panna nebude dostatečně hydratovaná, zemře.

Speciální případ je poté u mořských pan, které nemají dost často vztyk se slanou vodou. Z těch se stane po nějaké době opět zase regulérní simík. Ovšem je zde možnost koupit si celoživotní odměnu Mořskou pannou navždy. Ta zabraňuje možnost, aby se z ní stal normální simík. Mořské panny mají také svoje vlastní chutě. Mohou jíst obyčejné jídlo, ale mnohem raději okusí třeba rybu, nebo chaluhy. Chaluhy bude buď možné získat v potravinách, anebo si natrhat čerstvé v moři.

Potřeby MP

Řasy

Čas krmení! :D

Jaké jsou výhody mořských pan?

Kromě toho, že váš simík dostane slušivé šupiny, tak jsou zde i další výhody. Každá mořská panna získá 10 úroveň v dovednosti potápění. Ve vodě také plave mnohem rychleji a samozřejmě se nemůže ve vodě utopit. Pokud ve vodě narazíte na žraloka, nechá vás být. Takže pokud toužíte objevovat poklady, podmořské jeskyně a ostrovy zahalené do mlhy, mořská panna vám ulehčí práci. A pokud se bojíte o svou loď, nebo houseboat, tak teď už se bát nemusíte, protože ani krakenovi se nebude chtít nějak extra útočit na mořské panny. Nakonec mořská panna má i pár speciálních interakcí s ostatními simíky. Třeba můžete suchozemským simíkům říct něco delfínech, žralocích, rybách a mušlích. Anebo je zaujmou vaše šupiny.

Poklady

Podvodní pokec

Jeskyň plná vody

Doufám, že se vám, stejně jako mě, mořské panny líbí. Pokud máte jakýkoliv dotaz ohledně těchto mořských tvorech, klidně se zeptejte! Nakonec dávám ještě nějaké obrázky, protože těch nikdy není dost! 🙂

Screenshot-471

Noc a moře

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

184 komentářů

 1. Domča21 napsal:

  Můžou se vytvořit v tvorbě simika ? 🙂

  • Domča21 napsal:

   Prominte chctela jsem napsat můžeš si ji vytvořit v tvorbě simika ? 🙂

   • Stanislav Juračka napsal:

    Bohužel v CAS mořské panny podle toho co jsem četl nebude možné vytvořit ani pomocí dodatku Obludárium. Ovšem zdá se mi že je celkem lehké ji získat :). A když tak použiješ cheat 😀 .

    • Martina.Hofmanová napsal:

     Co je to CAS?

    • Natka napsal:

     Nepůjdou ani když máš obludko a šupiny se dají upravit pomocí zrcadla.

    • týnka napsal:

     není to lehký získat…skamarádila jsem se snad se všema mořskýma pannama v tom dodatkua nic…dala jsem si aby ten muj simik mel stesti a nic…hraju to dlouho a nic, nic nic. Zkoušela jsem to hrát opačně za mořskou pannu a zkusit aby ona někoho proměnila..nejde to…nemá ani kouzelný chaluhy nic…nějaká blbost

     • týnka napsal:

      Všechny jsem skamarádila na maximum. A nic ji nedarovala…ani jedna z těch mořských pan. Nevim co je…držela jsem se všeho co tu radí. Hledala jsem pod mořem chaluhy, jestli náhodou tam nejsou. A ani ta mořská panna nemá žádný chaluhy..já fakt nevim jak dál:-D..štve mě to…hraju to týden a docela často a nejde mi to, takže to vzdávám.

     • S. napsal:

      😀 Tu kouzelnou chaluhu si musíš koupit v celoživotním štěstí!

     • Beka napsal:

      Daj ju do party a chodte sa potátat spýtaj sa jej na rybie části tela a mala by ti ju dat

     • Peťa napsal:

      Mořskou pannu lze získat i tím když si koupíte za 25 000 bodů v celoživotním štěstí ,,Chaluha mořské panny”

    • Sabína napsal:

     A kde sa zvyknú najčastejšie vyskytovať morské panny?

    • Jak to děláš kde jí můžeš získat?

    • Jak můžu najít mořskou panu??

     • Terka Kubínová napsal:

      Můžeš jí najít pod mořem, nejlépe v hlubině mořských pann. 😉 Mořská panna v tvorbě simíka vytvořit nejde a jestli se koukáš na videa na youtubu, tak to jsou jen oblečky, není to pravá ploutev. 🙁

    • Tessi napsal:

     Pomocou akého cheatu? Prosím

   • Terka všem poradí napsal:

    To ne. Ale dej mu (ji)za celoživotní příní Topí se v penězích a při v průbjehu hry zmáčkni ctrl
    chift C a napiš MOTHERLODE

  • Míša napsal:

   Ne nemůžou abys byla v The sims mořskou pannou tak se budeš muset potápět až narazíš na mořskou pannu v hlubinách zeptáš se jí na něco už nevím na co skus to všechno,no a ona ti dá kouzelnou chaluhu mořské panny pokud se jí na to zeptáš 2 dá ti jich 2 počet chaluh,na souši jí sníš a dlouho se budeš proměňovat v bublinách pak budeš mít na nohou šupiny,pokud chceš změnit barvu šupin kup si v tvém domě zrcadlo klikni na něj a můžeš si jí tam změnit i s podprsenkou tak si to užij AHOJ.

  • domi napsal:

   Ne

 2. Klára123 napsal:

  Ahoj Domča21 řekla bych že nejde jinak by to tam napsali 😀

 3. Jacob napsal:

  Já jsem se na jiném blogu dočetl že mořské panny jdou vytvořit v CAS pokud máš obludko, a navíc já obludko mám a je tam jedno volné políčko na další magickou postavu takže určitě s obludkem budou tvořitelné. Jinak mám dotaz, budou ty mořské panny mít aj nějaké special interakce jako třeba maj rostlinní simíci ty polibky nebo mimozemšťani to biovysátí a biopovzbuzení? Dík za odpověď 😀

  • Stanislav Juračka napsal:

   No právě mořské panny sice mají rychlejší plavání a potápění na desítce ale nějaké tyhle speciální interakce jim chybí. I když někde jsem četl že mořské panny se zlými vlastnostmi budou moci přivolat žraloka 😀 . Ale víc od toho nečekej. Ony jsou hlavně udělané dle mého na to aby jsi s nimi lépe mohl zkoumat mořské dno a objevovat ostrovy 🙂 .

  • firebird71 napsal:

   Jé, to by bylo super kdyby šli tvořit v CAS! Já mám i obludko, tak snad tam půjdou.

 4. Jacob napsal:

  No aspoň něco, ale před chvìlì, sem se docetl ze prej bude nejakej skrytej pozemek (nejspis podvodni) kam budou moct jen morske panny tak uvidime 😀

  • Stanislav Juračka napsal:

   Je to možný snažil jsem se najít všechno ale možná mi něco uteklo :). Spíš bych to ale popřípadě typoval třeba na nějaký ostrov který bude přístupný jen mořským pannám nebo ho lze objevit jen pomocí mořské panny :).

 5. Jacob napsal:

  Jo máš pravdu, je to ostrov, sem se trocha spletl, ale krom těch mořských panen, aj samotné potápění pro normal simy je mazec, se divím že něco takého udělali, ale jinak, rozhodně si mořskou pannu pořídím ať tu dovednost nemusím cvičit a nemusím si hlídat kyslík ani to že mě něco sežere :D. Ale mořská panna jako holka má akorát 10x hezčí ocas než kluk ale na tom nesejde :), možná když ju získám tak si budu moct zvolit tvar ocasu ale asi ne bo na všech obrázkách je stejnej tvar, takže asi pude nastavit jen barva šupin.A to že asi nepude vytvářet v CAS taky celkem nevadí, stačí použít cheat :D.

 6. Lucinka napsal:

  Co je CAS prosím?

 7. Lucinka napsal:

  A jakej cheat používáte?

  • Stanislav Juračka napsal:

   Zadej si do Google: The Sims 3 Cheaty. Určitě ti to něco najde :). Nebo se koukni do Simoradny tam to mají všechno pěkně vysvětlené a i s nějakými cheaty navíc k tomu 🙂

 8. WeroniDomino napsal:

  Mořské Panny jsou úžasné :3 Už od svých 7 let co hraju The sims 1;2 a 3… Jsem se rozčilovala že tam nejsou…
  Na Dodatek Island Paradise se nemůžu samým štěstím dočkat ! 😉

  • Jacob napsal:

   J je od nich hezké že ju tam udělali, hodně ti to zjednodušší práci s hledáním podmořských pokladů a nemusíš si trénovat schopnost potápění jak u normal sima :D, jen škoda že tam nejde měnit aj tvar ocasu jak křídla u víly, kdyby to tak bylo tak je to ještě lepší :D.

   • WeroniDomino napsal:

    To s tím tvarem je pravda :/ Ale je super že tam budou, už fakt dlouho na ně čekám a téhdy ještě do TH2 jsem si to stahovala jako oblečení 😀

    • firebird71 napsal:

     Ale prý půjde v CAS měnit barva ; ).

     • Stanislav Juračka napsal:

      Jo jo to půjde je to i v článku 😀 špatný je že nelze měnit ocasy, ten klučičí je dost takový…rybí 😀

     • Jacob napsal:

      V CAS teď na 100% mořská panna dělat nepůjde, dočetl sem se to v original článku přímo on SimGuruSarah a ta tam píše že nepůjdou. A podlě mě je to tak dobře protože to už by bylo strašně easy ju mít, v CAS a pak ještě za celoživotní body a pak ještě normal od ní můžeš dostat tu věcičku na proměnu, to už by bylo strašně moc a po sléze by to nikoho nebavilo. Takže definitivně: NEJDOU TVOŘIT V CAS :D.

     • Stanislav Juračka napsal:

      Já to tvrdil hned od začátku mimochodem 😀 ale upravovat v CAS jdou 😀

     • firebird71 napsal:

      A pod jakou záložkou je v CAS barva šupin?

 9. Jacob napsal:

  Mám ještě jeden dotaz: Když mám aj Obludárium, může se simík stát mořskou pannou když ho mám udělanýho jako jinou nadpřirozenou bytost? nebo to může jen normální člověk?, protože když bude ta věcička na změnu v mořskou pannu možná koupit za celoživotní body tak si právě nejsem jistej :D.

  • WeroniDomino napsal:

   Jn, to by mě taky zajímalo..Abych si neudělala např. čarodějku a ta by se nemohla stát mořskou pannou..to by mě asi dost naštvalo !

   • Jacob napsal:

    Já sem si to uvědomil až sem to napsal ale podle mě se určitá nadpřirozená bytost jen přemění např. z čarodějky na mořskou pannu, z víly na mořskou pannu a jinak, aspoň teda když se ta měnící věcička koupí za celoživotní body :D.

    • Stanislav Juračka napsal:

     Tý brďo tak na to asi neodpovím 😀 takhle do podrobna ji nikdo nezkoumal 😀 ale nejspíš se prostě ty minulé schopnosti vymazají a budeš prostě jen mořskou pannou. Určitě to ale půjde kupovat i nenormálním simíkům 🙂

     • WeroniDomino napsal:

      Děkuju za radu 🙂

     • firebird71 napsal:

      Moje siminka je upírka, ale chtěla jsem ji přeměnit na mořskou pannu. Jenže když tu chaluhu snědla objevila se mi hláška, kterou říkala moje siminka: Ta chaluha nebyla špatná, ale necítím žádnou změnu. Je to tím, že je upír nebo to prostě někdy nezabere?

   • rose napsal:

    Přeměnit se s čarodejky,víli,vlkodelaka,upíra atd…. můžeš ale budeš mít schopnosti pouze mořské panny

 10. Lady Charlene napsal:

  Může mořská panna žít jenom pod vodou?

  • WeroniDomino napsal:

   Nemusí,máš to tam napsané, že když půjde na pevninu objeví se jí nohy,ale s šupinami 🙂

  • Jacob napsal:

   Může být na souši jako normal simík ale musíš si na souši hlídat tu hydrataci aby ti nevyschla, to je tak všechno.

  • Stanislav Juračka napsal:

   Charlene se ale ptát jestli může žít jen pod vodou né jestli musí žít jenom pod vodou :). Myslím si že ano může ale možná je tu problém s potřebou na záchod. Nevím jestli se mořské panny budou moci vyčurat i do vody 😀 . A také je tu problém kde by spala. I když možná bude možné spát v jeskyních. A taky by nemohla chodit domů. Prostě by byla dost omezená 😀 .

   • Lady-Charlene napsal:

    Děkuji za pochopení, doufala jsem totiž v to, že bych jí mohla postavit jenom nějáký “podvodní obydlí”. Příjde mi totiž takový nepřirozený, že by si mořská panna odskakovala do domku na pláži kvůlli vyprazdňovacím potřebám 🙂
    Každopádně si počkám na nějáký gameplaye

    • Stanislav Juračka napsal:

     Jo jo určitě bude lepší si počkat 🙂 snaží se to odhadnout ale kdo ví jak to bude ve skutečnosti 🙂

    • Jacob napsal:

     Na gameplaye čekat nemusíš :D, 18. června má být živý vysílání o The Sims 4 a o Tropickým ráji kde ukážou to potápění a taky ty mořské panny, na které se každej těší :D.

 11. firebird71 napsal:

  Lidi, nezdá se vám, že ta holčička na 3. obrázku, je asi kříženec upíra s mořskou pannou? Vím, že kříženci jít nemají, ale mě se zdá, že tak vypadá.

  • Stanislav Juračka napsal:

   Kříženci jdou 🙂 pokud například smícháš upíra a mimozemšťana tak se neuvěřitelně rychle bude učit nové dovednosti 🙂 Avšak na obrázky je podle mě jen mořská panna. Ony budou mít dost bledou kůži takže proto tak trochu vypadá 🙂

 12. Natka napsal:

  No vím co budu dělat až to dostanu použiju cheat na celoživotní štěstí a koupím si to mořské jablko a mořské panny dělat v CAS dělat nejdou jen upravovat.Podle mě jsou všechny obrázky hezké.

 13. Jacob napsal:

  Toto bude prostě spolu s ročním obdobím ten nejlepší do dodatek co kdy vyšel :D, všechno je to tak promyšlené a nemáme skoro na co si stěžovat :), prej v tropickém ráji bude možné i cestovat mezi jednotlivými světy (městy), no co víc si ještě můžeme přát :D:D:D.

 14. Natka napsal:

  Souhlasím s tebou Jacobe moc se těším až budu prohledávat moře a hledat poklad samozřejmě s mořskou pannou aby mě nesněld žralok.

 15. Jacob napsal:

  Mám ještě dotaz, potápění bude možné jen pro Isla Paradiso nebo aj pro ostatní města?

  • Stanislav Juračka napsal:

   Potápění je možné i v ostatních městech 🙂 . Ovšem jenom Isla Paradiso budeš mít vyzdobené mořské dno korály, poklady a jeskyněmi.

 16. adam napsal:

  Chci se zeptat bude mít nějaké speciální shopnosti??
  Nebo co je to za speciální interakce??

 17. Jacob napsal:

  Tak to je škoda že to bude zdobené jen v Isla Paradiso, ale nevadí. A adame, mořská panna bude mít akorát to že s ostatními simíky bude moct kecat o delfínech, mušlích atd. a pak když bude mít vlastnost zlomyslný tak bude moct přivolat žraloka ale jinak asi nic.

 18. Natka napsal:

  No já se budu potápět v Island Paridisu protože chci vidět ty korály.

  • Jacob napsal:

   J to asi každej :D, ale časem by ta mořská dna mohli upravit i pro ostatní města a dat to v nějakejch aktualizacích :D.

 19. Jacob napsal:

  A mám ještě jeden takový hloupější dotaz: Budou se moct mořské panny v těch podmořských jeskynních milovat nebo tak něco? 😀 😀 😀

 20. firebird71 napsal:

  Já moje siminky asi přestěhuji. Myslím, že teď bydlí v Sunset Valley, ony jsou už dlouho na univerzitě. Většina z nich jsou rostlinní simíci. Ale 3 siminky změním v mořské panny. Upírku, ducha a rostliného sima. Mimochodem, jaký je cheat na celoživotní body nebo jak se to vlastně jmenuje, teď si nevzpomenu? A když přeměním rostliného simíka pomocí celoživotní odměny na mořskou pannu, bude plnohodnotná mořská panna nebo něco mezi tím?

  Předem děkuji za odpovědi.

  • Stanislav Juračka napsal:

   Cheat na celoživotní body není. Musíš si když tak stáhnout nějaký mód – doporučuji kouknout na Simoradnu nebo na ArSePo :). A s tou přeměnou taky moc nevím…typoval bych, že to bude něco mezitím, ale fakt nevím. Nikdy jsem moc za tyhle zvláštní stvoření nehrál 🙂

   • Lucka napsal:

    Je když si zadáš testingcheatsenabled true, ale už v obrazovce kde si vybíráš rodiny(prostě po načítací obrazovce si můžeš vybrat rodinu, tk nejdřív zadej tento cheat) No a pak si vyber rodinu a klikni na ikonku celoživotních odměn a pak jak máš v rámečku kolik těch bodů máš, tk zmáčkni pravý nebo levý…teď nevím a při každým zmáčknutí se ti přidá 500. Doufám že to aspoň někdo pochopil, 😀 vysvětlování to není moje silná stránka 😀

    • Stanislav Juračka napsal:

     Ahá tak to jsem nevěděl 🙂 Já jsem to hodně hledal, ale nikde jsem to nenašel 😀 vždycky jsem na to používal módy 🙂

    • firebird71 napsal:

     Aha, tak děkuji.

    • Ája napsal:

     Omlouvám se ale já jsem to moc nepochopila mohla by jsi mi to prosím vysvětlit ještě jednou? Předem moc děkuji.

     • Jacob napsal:

      Když si v hlavní nabídce jak teprve vybíráš rodinu kterou budeš hrát zadáš cheat “testingcheatsenabled true”, tak potom až budeš v rodině tak jak se ti tam ukazují celoživotní body tak tam máš ráměček s truhlou a číslem a pak podržíš CTRL a budeš mačkat levé nebo pravé tlačítko, teďka nevím které to bylo, a ono ti to bude dávat po 500 celoživotních bodech :D. A nebo si stáhni tento mod, který ti upraví odměny tak že budou všechny stát jen 5 bodů: http://arsepo.blogspot.cz/2012/04/celozivotni-odmeny-jen-za-5-bodu.html

 21. Natka napsal:

  Jacobe pco tě zajímá na the sims 3 tropický ráj nebo co se ti nejvíce líbí.

 22. Natka napsal:

  Tedy chtěla jsem napsat Jacobe co tě zajímá na the sims 3 tropický ráj nebo co se ti nejvíce líbí.

  • Jacob napsal:

   No mě asi nejvíc zajímá jak to bude s tím pozápěním a vůbec jestli se budu moct potápět kdekoli v moři nebo jen na těch podvodních pozemkách jak to bylo v producentském videu, hodně od tohoto dodatku očekávám a doufám že mě nezklame jako např: Obludárium, které vypadalo fakt skvěle a pak se to zvrtlo, nebo úplně zbytečnej dodatek Showtime, kterej mám taky a strašně mě to zklamalo, prostě ty trailery vždycky vypadaj úžasně a pak tě to skoro pokaždé zklame. To je asi tak vše co bych k tomu mohl říct.

   • Natka napsal:

    No já doufám že nás to nezklame ale dobře řečeno.Taky mi předtím přišel Showtime ůžasnej a pak mě zklamal.:)

   • firebird71 napsal:

    Mě žádný dodatek ještě nezklamal. Stačí mi, že jsou v Showtime nové bezva povolání. Jen je mi líto, že v Obludáriu není víc nadpřirozených bytostí, jako třeba i jiní lykantropi než jen vlkodlak.

    • Jacob napsal:

     To mi až tak neva, ale zklamalo mě že ty nadpřirozené bytosti mají hrozně málo těch “special interakcí”, a třeba že čarodějky mají dohromady asi jen 17 kouzel a asi 4 nebo 5 znich je celkem neužitečných a v the sims 2 teda byly o dost propracovanější, a to moonlight falls má strašně málo obyvatel a je takový dost vylidněný, prostě doufám že v isla paradiso tomu tak nebude :D.

 23. Jacob napsal:

  Pokud někdo ještě chcete vidět videa o mořských pannách, jako gameplaye nebo něco takého, ještě před vydáním tak tady vám dávám odkazy:

  https://www.youtube.com/watch?v=qM68SogbAFA, dejte si tam ale 28 sekundu, po 27 je to černé

  https://www.youtube.com/watch?v=-KbEdNPuJMU, takový trailer na mořské panny 😀

  https://www.youtube.com/watch?v=nORG74RX02k, krakenův útok 🙂

  https://www.youtube.com/watch?v=hOyzrtYNl-0, další good videjko, na začátku je aj celá proměna na mořskou pannu 😀

  To je tak všechno co se dá ukázat než to vyjde 😀 🙂 😀 🙂

 24. Jacob napsal:

  Ten Tropickej Ráj už mám a je celkem dobrej :), ty resorty a hotely a celý to město jsou pěkně udělané :D.
  Ale pěkně mě nasralo že v celém městě jsou “jen” 4 potápěčské pozemky a skoro nic se pod tou vodou nedá dělat :(. Až na tohle, tak zdvihám palec a výrazně doporučuju :D.

  • Stanislav Juračka napsal:

   Souhlasím potápění je pěkně odfláklé. Jde vlastně jen o to, že čekáš na to jestli se něco objeví a potom to sebereš. Čekal jsem ultimátní dobrodružství ve stylu Cestovní horečky a ono nic 😀

   • Jacob napsal:

    No jo no, vždycky čekáme něco suprového a nakonec je to pěkně na prd :), možná to ještě nějak rozvinou dalšími aktualizacemi :D.

 25. Jacob napsal:

  Ale bugů tam taky není zrovna málo :D,třeba když máte mořskou pannu tak někdy když je pod vodou tak vám najednou zmizne na souš z ničeho nic, a ty chaluhy v moři nejdou sbírat, ona se pro ňu natáhne ale nebude ju mít v inventáři. Snad to co nejdřív opraví a mohli by tam přidat ještě aspoň jeden nebo dva potápěčské pozemky :D.

  • Ája napsal:

   A můžu se zeptat kolik stál ten tropický ráj?

  • Ája napsal:

   A jak se může stát moje siminka mořskou pannou?

   • Jacob napsal:

    Tropický ráj normálně stojí kolem 749 Kč, aspoň na online shopech, a mořskou pannou se můžeš stát tím že koupíš celoživotní odměnu “Chaluha mořské panny” za 25 tisíc celoživotních bodů, nebo se spřátelíš s jinou mořskou pannou a ona ti ji sama dá. Avšak když s ní nebudeš často chodit do moře tak se ti změní zase v normal simíka, protože jí bude chybět slaná voda, ale až ju budeš mít tak se dá koupit odměna “Mořská panna na stálo” a s ní se ti nikdy nezmění zpět na normálního simíka, takže nemusíš pravidělně chodit do moře. doufám že to pomohlo :D.

   • Ája napsal:

    Už to mám taky

   • Stanislav Juračka napsal:

    Kdyby si tady někdo přečetl článek, pod který píše, tak by to možná věděl… 😀

 26. Gáby napsal:

  když chceš mořkou panu nemusíš se moc snažit já třeba si dám celoživotní štěstí třeba aby vaše rodina měla 100 simoleonů pak si dam chat motherlode
  to ti přidá 100 simoleonů a vybereš si to celoživotní štěstí.

 27. týna and horses napsal:

  Může muřské apny sežrat žralok nebo pohltit kraken?

  • Jacob napsal:

   Ne, v tom je ta výhoda je mít :D.

   • Jacob napsal:

    Proboha lidi čtěte ten článek než sem začnete psát :D, Standa to tam všechno dopodrobna popsal :D, ať se nemusíte ptát na věci které máš napsané v tom článku. To ten článek ani nemusel dělat když to nikdo nečte :D.

 28. Jacob napsal:

  Řekl bych že ti vývojáři už jsou unavení tvořit ty dodatky, poslední dobou tam všechny ty možnosti dělají jen tak na rychlo a nepropracují to, v traileru to vypadá suprově jako vždycky, ale realita je opakem. To chci vidět co za kravinky vymyslí v tom dodatku s tou budoucností :D.
  Jinak nejlepší dodatek z těch všech je asi Roční Období, ten jedinej byl fakticky promyšlenej :D.

  • Stanislav Juračka napsal:

   Souhlasím…zkoušel jsem potápění a stavbu hotelu. Potápění je v podstatě o ničem. Prostě navštěvujte potápěcí pozemky, a tady hledáte mušle a ryby, maximálně občas najdete truhlu, nebo prozkoumáte jeskyni. Stavba hotelu mě taky moc nebavila. Nechtěl jsem sice nějaký Hotel Tycoon, ale trošku větší zábavu jsem čekal taky. Hotel se rozvíjí strašně pomalu, pokud nemáte jiný způsob vydělání peněz. Takže koukáte, jak se váš simík nudí, vy se nudíte s ním a jediné vzrůšo je vyměňování jídla podle denní doby xD. Mě se zdá, že nejvíc si dali záležet na Cestovní horečce. Přece jenom dělali kvůli tomu tři různá města, vymýšleli všechny ty katakomby, a spousty věcí k tomu. Dodatek s budoucností dle mého nasadí všemu jen korunu. Dodatky by podle mě měli být o tom, že si vlastně zahrajeme skoro úplně novou hru(ta cena tomu odpovídá) a ne, že se o trochu vylepší stávající hra. To ať si nechají do předraženého Store. Asi se brzo stanu warezákem, protože už mě to fakt nebaví :/

   • Jacob napsal:

    Se vším naprosto souhlasím. V The Sims 2 každej otvíral úplně jiné možnosti a vypadalo to mnohem líp než tady tyto dodatky.

   • Andrea napsal:

    Jaký dodatek s budoucností? :O

    • Jacob napsal:

     Na podzim má vyjít kolekce s filmy nebo co a pak ještě nějakej dodatek, kterej se bude týkat budoucnosti.

 29. Ája napsal:

  Moje siminka zemřela na dehydrataci

 30. Ája napsal:

  Moje siminka objevila nový ostrov a začne na něm stavět hotel.

 31. Jacob napsal:

  Mám dotaz: Nevíte někdo, kde mám sehnat ty chaluhy, jak je mořská panna může jíst? Protože pod vodou je vzít nemůžu a v potravinách je taky nemůžu koupit :D. Poraďte někdo. Moc děkuji :D.

  • Stanislav Juračka napsal:

   Pod vodou je sebrat jde, ale nejsou to takové ty velké a dlouhé chaluhy. Jsou menší asi velké jako keřík rajčat. V článku máš myslím i obrázek. A v potravinách by je mělo jít koupit, já je tam nakupuji běžně 😀

   • Jacob napsal:

    Mě to pod tou vodou sebrat nejde, ona se pro ňu natáhne ale nemá ju pak v inventáři a v potravinách ju tam taky nemůžu nikde najít.

    • Jacob napsal:

     Kdyžtak mi někdo zkušenej poraďte jak to můžu opravit :D.

     • Stanislav Juračka napsal:

      A nemáš nějaké staré downloady v té hře? Nebo nějaké módy? Zkus se zeptat na Simoradně, tam mají s technickou stránkou simíku větší zkušenosti 😀

 32. Ela napsal:

  Co je to ten kraken? :O

 33. Andrea napsal:

  Ahoj,možníá že to tady někde je a já to možná přehlédla ale,mám otázku.Jde aby se z mořské panny opět stala siminka?Děkuji předem za odpověď:)

  • Andrea napsal:

   Myslím kromě toho že nebude chodit do moře;)

   • Jacob napsal:

    Jde to: Stane se z ní zase normal siminka když
    s ní dlouho nebudeš chodit do moře (pokud máš ale koupenou odměnu “Mořská panna na stálo” tak to už tímto zpúsobem nepujde), nebo pokud máš obludárko tak si seženeš “Pořádný léčivý elixír”.

 34. deniska vymolova napsal:

  prominte jak se stanu mořskou pannu? odepiste plis

  • Natka napsal:

   Ze celoživotního štěstí si kup chaluhy mořské panny,je i více způsobů ty máš napsané ve článku já to dělám takhle.:)

 35. Levandule napsal:

  Jo lidi barva ploutve se mění v zrcadlech.

 36. Jacob napsal:

  Zajímalo by mě, kdy konečně vydaj nějakou opravnou aktualizaci na ten tropickej ráj, ty bugy mě tam pěkně serou a oni s tím furt nic nedělaj, BOHA!!!
  Dřív když byly nějaké bugy, tak asi za týden byla aktualizace která to opravila, a teďka ani prd :D.

 37. týnka napsal:

  Už se někomu povedlo proměnit v the sims 3 člověka na mořskou pannu. Mě vůbec i přes to, že to hraju dlouho, často a držím se všech rad, jak udělat z člověka mořskou pannu. Skamarádila jsem se se všema mořškýma pannama v dodatku (na maximum)…dala jsem při tvorbě simíka štěstí, aby měl větší šanci dostat od panny chaluh kouzelný. Nic..Žádna panna mi nic nedaLA..a to si je pořád zvu k sobě jak blázen..chodim za nima a nic..jen si povídaj. Mušlí mám jak s prominutím nasráno:-D..žádná mě nespojí s mořskou pannou…kouzelný chaluhy nenajdete ani pod mořem ..nebo já to nenašla aspon. Když jsem si obrátila role, že jsem hrála za mořskou pannu a pokoušela jsem se o proměnu simíka kterýho jsem si vytvořilam tak to taky nejde…opět jsem je skamarádila na max.jedinýc o dělají denně, že si povádají..ale proměnit jí nedokáže..kouzelný chaluhy nemá a nikde se vám tam neobjeví nabídka v tom smyslu jí nějak proměnit. Jinak mořskou pannu jsem si k sobě zkoušela nastěhovat a nic:-D..zkoušela jsem je dát do vztahu nic:-D..mám takový dojem, že to nejde

  • týnka napsal:

   vim kde jsem udělala jednu chybu…když jsem si četla ty komentáře ale stejně…nechápu že mi ještě žádná nedala tan chaluh:-D..jsou lakomý:-D

   • Jacob napsal:

    Musíš s mořskou pannou kterou máš spřátelenou být pod vodou a dat interakci “Zeptat se na rybí části těla” párkrát a pak ti vyskoči komment něco jako Chtěli byste si také zaplavat se mnou, tato chaluha vám dá rybí ocas nebo něco takého a máš tu kouzelnou chaluhu v invu pak. A nebo si ju kup za 25000 bodů celoživotního štěstí. 😀

    • OxinaLamofos napsal:

     A co když jsem dostala chaluhu a simík jí snědl, ale neproměnil se ani po několika dnech po snězení? Kdykoliv simík snědl chaluhu tak se mu vždy stala nevolnost a musel se jít vyzvracet. Nevíte čím to je?

 38. jaja napsal:

  jak dlouho můžou bej mořký panny pod vodou ??? a můžou tam zůstat jakože normálně? že nemusí chodit na souš??

 39. Nikol napsal:

  A jsou tam nějaky nový nábitek?A něco nového v CAS?

 40. Nikol napsal:

  A můžou si postavit dům pod vodou?

 41. Terka všem poradí napsal:

  Chci se jen zeptat jestli ji nechají být žraloci…..
  Nechá jí i Karaken???
  odepiš na Mail
  předem díííííííky

 42. Nikool napsal:

  Jak se mam ty uchylný panny zbavit 😀 ja jí nechci 😀

 43. Katush napsal:

  Jak jsi psala,že podprsenka a ocas se dá měnit v CAS,tak co je to CAS?

 44. Alenaias napsal:

  Ahoj chtěla bych se zeptat jestli siminka mimozemštanka může být mořskou vílou? Koupila jsem jí totiž chaluhu za celoživotní štěstí nechala jsem ji sníst ji ale nic se nestalo :/

  • Stanislav Juračka napsal:

   Netuším to jsem nikdy nezkoušel. Ovšem pokud se s ní nic nestalo tak to nejspíš nepůjde.

   • Alenaias napsal:

    Bohužel jsem to vyzkoušela asi ještě 6krata zapříčinilo to akorát trvalé snžení nalady 🙁

 45. Karolína Zlámalová napsal:

  Když mám za manžela mořskou panu jak mu mám říct abych mohla být taky mořská pana??

 46. Sasi.H napsal:

  Ahoj ja zase neviem robuť tie morské panny ak sa smiem spýtať ako vy robíte tie morské panny alebo mi napíšte sem ok 🙂

 47. Klárka napsal:

  Ahoj tropický ráj mi přijde tohle úterý a moc se těšim v 3 (the sims 3) jsem skřížila mořskou pannu a vílu a vždy když byla v moři tak vypadala jako mořská panna a měla křídla.Čus 🙂

 48. lu napsal:

  Ahoj mám otázku …………. kolika z vás se to povedlo získat mořskou pannu ????

 49. Lenka napsal:

  Jak se kupují věci z celoživotního přání?

 50. Nina napsal:

  prosím pomoct mam mořskou panu a ona otěhotněla a porodila jenže to dítě je taky mořská panna teda má tu ,,ploutví,, a mě to vadí a nechci aby to měla víte někdo jak se toho zbavit ??

  • Jacob napsal:

   Moc sem nepochopil cos napsala, ale pokud sem to pochopil správně, tak se chceš zbavit toho aby tvá siminka nebo někdo byl mořská panna, v tom případě s ním dlouho nechoď plavat do moře, jen tak to zrušíš. Ovšem pokud máš koupenou celoživotní odměnu “Mořská panna na stálo” tak je to v pytli. Asi jedinej způsob, jak to zrušit i s tou celoživotní odměnou je mít Obludárko a pomocí alchymie si vyrobit “Pořádný léčivý elixír” a nebo ho koupit v obchodě s elixíry a použít, ale nejsem si jistý zda to funguje i na mořské panny, ale mělo by :D. Snad je to to co si chtěla :).

 51. Jacob napsal:

  Lidičky, konečně po třech měsících od vydání Tropického ráje vyšla opravná aktualizace a konečně nás to nebude vyhazovat z moře pokaždé když vlezeme do podmořské jeskyně či se v ní milujeme nebo prostě když jen vlezem pod vodu :D. Pořád sem na to nadával a čekal a čekal kdy to konečně opravěj :). Akorát mohli udělat víc těch “podmořských interakcí”, pod tou vodou se nedá nic moc dělat. A když už nic, tak aspoň nějaké nové interakce pro mořské panny nebo něco :), třeba že by se mohla vyspat v podmořské jeskyni 🙂 a nebo si hrát se žralokem :). To by bylo super, když už je to vlastně napůl “ryba” :D.

 52. lu napsal:

  otázka – když mám mořskou panu a chci aby její děcko bylo taky mořská pana už od narození stačí , že moje siminka je mořská pana nebo potřebuji mořského panáka ??

  díky

  • Jacob napsal:

   Přečti si článek. Pokud máš v rodině mořskou pannu a simíka, tak je šance 50% že děcko bude taky mořskou pannou. Pokud máš dvě mořské panny je 100% šance. Takhle je to u všch nadpřirozených bytostí.

 53. lu napsal:

  děkuju

 54. Adéla napsal:

  Ahojky potřebuji pomoc,mě se v Tropickým ráji nezobrazují ploutve mořských pane(těch cizích) u těch mých se zobrazují,pomůžete mi prosím :(.Předem děkuji!

  • elis napsal:

   Stahni a dej si do hry master controler (jestli nevis,co to je a kde stahnout najdi si na youtubu navod od definitelysims3lover) az o budes mit vehre, tak ji zapni a ve meste si najdi tu morskou pannu, ktery chce vratit ocas, klikni na ni, jako by si s ni chtela mluvit a dej interakci nRaas, pak master controler. Objevi se ti nabidka a ted davej tyhle tlacitka: funkce pokrocile – nadprirozeno odebrat – morska panna, a fajfkou potvrd (tim jsi ji odebrala schopnost morske pany) a ted ji tu schopnost musis zase dat, takze znova : nRaas – master controler – funkce pokrocile – nadprirozeno pridat – morska panna 🙂 a je to, ma zase supiny :)aspon me to tak funguje mam stejnej problem

  • elis napsal:

   Takhle muzes ze simika ud elat morskou panu 🙂 a urcite si poradne prozkoumej ten master controllr, je tam spousta uzitecnejch vecicek, treba zmenit vzhled nahodnymu simikovi na ulici, nebo ho zabit, nebo pridat dovednosti a zmenit vlastnosti 🙂 udelat z nej vlkodlaka, pridat mu celozivotni stesti nebo vztah s jinim simikem 🙂 staci jen hledat a promin pisu na zasekanym mobilu

 55. Adéla napsal:

  A proč ještě nemůže jako v traileřích aby taky bylo hodně simu,vždy jsou tam sami 🙁

 56. Alena napsal:

  Ahoj chci se zeptat jak z těch mušlí vytvořím to oblečení? Děkuji za odpověď

 57. Simona napsal:

  Ahoj chcela som sa opýtat či sa može z morskej panny stat o5 človek??

  • Meda napsal:

   Jop, pry když ji nebudeš dávat do moře, ale budej ji hydratovat jen ve slwadké vode. Tj. Sprcha

 58. Ninka napsal:

  A co mam urobit ked uz nechcem byt morska panna???

 59. zoja napsal:

  Mam maly dotaz !!!! Kdyz mam jednu chaluhu mořske panna tak muzu ji pouzit na dva simiky prosim o odpoved!!!☺☺☺☺

  • OxinaLamofos napsal:

   Jedna chaluha na jednoho simíka. Když se jdeš potápět s mořskou pannou (musíš být s ní dobrý kamarád), tak se můžeš vícekrát zeptat na rybí část těla a dá ti podle toho i tolik chaluh, které jenom přendáš z inventáře simíka ke komukoliv v tvé rodince do invetáře. Nebo si kup za celoživotní body

 60. Natálka napsal:

  Sice se to o mořských pannách netýká ale chtěla jsem se zeptat kde se zkrývá kraken?

 61. Meda napsal:

  Ahoj, nevíte, jestli jde, když mám mořskou pannu, aby cestovala normálně lodí? Takhle si vždycky plave a trvá to desne dlouho. Tak připadne jestli to nejde nějak zrychlit nebo ji to uplne vymluvit. Nikde jsem to nenašla, dík.

 62. OxinaLamofos napsal:

  Pomožte pls, je možné, že po snězení chaluhy od mořské panny se simík neproměnil? Můj simík to šel hned vyzvracet a ani po několika dnech se nic nestalo…

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva