The Sims 4

Náhleďák IPVydání sluncem prosluněného dodatku se blíží a informací se hrne čím dál tím víc! Určitě se už nemůžete dočkat, až se svým simíkem utečete od denního shonu a necháte ho se kochat křišťálově průzračnou vodou, kouzelnými západy slunce a dech beroucími podvodními scenériemi. Avšak pokud vás dodatek stále neoslovil, nebo pořád chcete více informací o tom, co budete moci se svým simíkem dělat na jeho tropické dovolené, tak jsme pro vás připravili souhrn všech informací, které vám dodatek představí do posledního detailu! Připravte se, vyplováme!

Odjíždíme a objevujeme Isla Paradiso

Nové město, které budete moci prozkoumávat, se jmenuje Isla Paradiso. Je to souostroví s velkým množstvím ostrovů, uvolňujících pláží, nádhernými hotely a podmořskými korály k prozkoumání. Celá mapa je jedna z největších map vůbec v The Sims 3.

Některé ostrovy nelze vidět a budete je muset zpřístupnit až při hraní. Ostrovy lze najít pomocí lahví, ve kterých najdete kousky mapy odhalující cestu k ukrytému ostrovu. Také vám může pomoct, pokud si popovídáte se simíky v okolí, pokecáte se mořskými pannami, nebo se stanete místním mistrem v plavání.

sims3exotischeiland-preview131

sims3exotischeiland-preview140

Hlavní ostrov obsahuje nádherné centrum v karibském stylu, a najdete zde třeba radnici, muzeum, moře, kino, městský park a mnohem více. Jsou tu i další budovy jako je třeba nemocnice, škola, supermarket a stadion. Všechny jsou udělány speciálně tak, abyste měli pocit, že se nacházíte na ostrovním letovisku.

K prozkoumávání moře vám pomůže velký počet mol, odkud budete moci vyplout se svojí lodí a objevovat záhadné ostrovy, anebo se ponořit s potápěčským vybavením na podmořskou expedici. Navíc některé budovy se dokonce nachází i mimo hlavní ostrov, jako například výzkumné středisko.

sims3exotischeiland-preview141

sims3exotischeiland-preview142

sims3exotischeiland-preview156

Isla Paradiso obsahuje 3 základní hotely: plážový hotel, moderní hotel a hotel zařízený ve španělském stylu. Na rozdíl od měst v dodatku Cestovní horečka, je Isla Paradiso normální svět, kde simíci bydlí. Pokud budete chtít simíka přesunout do města, aniž byste museli dělat simíkovi klony a ukládat ho v knihovně, stačí kliknout na mobil, nebo na počítač, kde přibyla nová možnost přestěhovat se do jiného města.

Od dodatku Tropický ráj také může váš simík vlastnit několik soukromých pozemků, kde může simík žít. Soukromý pozemek může být normální dům, hotel, houseboat, anebo třeba vámi prozkoumaný ostrov. Například váš simík bydlí v normálním domě. Poté pomocí telefonu koupí hotel. Stane se tady majitelem tohoto pozemku a pozemek se přidá k jeho soukromým pozemkům. Stejné je to i v případě pokud simík objeví ostrov. Váš simík poté bude mít kdykoliv možnost přesunout svůj domov do jakéhokoliv vlastněného soukromého pozemku.

A v tropickém ráji nemusíte bydlet pouze jenom na pevnině, nebo v houseboatech. Pomocí sloupů si nyní můžete udělat i dům nad hladinou moře. Navíc v nástroji na úpravu světa lze umisťovat pozemky i na vodu a vytvářet tím vlastní ostrovy.

sims3exotischeiland-preview160

sims3exotischeiland-preview161

sims3exotischeiland-preview174

sims3exotischeiland-preview175

Bydlení na otevřeném moři pomocí houseboatů

Houseboaty jsou v Tropickém ráji naprostou novinkou. Je to vlastně dům, ve kterém bude moci simík bydlet, ale zároveň i objevovat krásy Isla Paradiso a užívat si naplno mořské vody. Platforem, na kterých si svůj plovoucí domov budete moct vybudovat, je několik velikostí a mají různé tvary.

Houseboaty jsou podobné domům na pevnině. Lze na ně pokládat zdi, můžete si udělat více pater, nebo postavit podpalubí. Taky si budete moci dát do houseboatu bazén, kdyby vám voda okolo nestačila. Můžete tak vybudovat malý houseboat pro chudého simíka, ale i obrovský přepychový hotel pro simíka boháče. V knihovně najdete pět už vytvořených houseboatů a v Isla Paradiso jich pár taky najdete.

sims3exotischeiland-preview211

sims3exotischeiland-preview197

sims3exotischeiland-preview198

Houseboat funguje v jakémkoliv světě, kde je postaven. Můžete tedy plout třeba i ve vodách Bridgeportu, pokud máte vodu opravdu rádi.  Houseboat může u pevniny zakotvit jen u mola, avšak těch je v Isla Paradiso hojně, takže se nebojte, že nebudete moci najít místo, kde si na chvíli zaparkujete svůj houseboat. Směr, kterým poplavete je také na vás.

Služby, jako je donáška pizzy, nebo opravář se vám přizpůsobí. Každý den vás tak navštíví pošťák v motorvém člunu, aby vám dodal poštu. Vlastně život v hauseboatech je skoro úplně stejný jako život na pevnině. Pro děti chodící do školy jezdí vodní taxík a na pevnině poté nastoupí do autobusu. I mazlíčci a miminka budou moci plout napříč oceánem. Houseboaty jsou prostě jako normální pozemek, avšak lze s nimi cestovat.

sims3exotischeiland-preview203

sims3exotischeiland-preview194

Některým simíkům se na moři může udělat trochu nevolno, pokud na houseboatu stráví příliš mnoho času. Když se simíkovi udělá špatně, je nejlepší ho odvézt na pevninu, nebo zaparkovat v nějakém přístavu. Nebo to prostě simík vydrží a hodí svůj oběd někde po cestě do moře.

Samozřejmě v houseboatech nemusíte jen bydlet. Můžete z něj udělat komunitní pozemek, anebo hotel. V Isla Paradiso dokonce najdete restauraci na vodě. Pokud váš simík veřejný houseboat vlastní, může s ním i pohybovat. A když ne, vždy si lze dopomoct cheatem.

Pro ušetření místa nemusíte na houseboatech používat schody, ale žebříky. Dospělí simíci dokonce umí lézt s batoletem v ruce. Pokud zde naleznete dostatek místa, můžete na houseboatech nachytat i pár ryb.

sims3exotischeiland-preview214

sims3exotischeiland-preview212

sims3exotischeiland-preview217

Tropické hotely plné starostí

V dodatku Tropický ráj může váš simík navštívit jeden ze tří luxusních hotelů na ostrově, anebo zkusit štěstí a rozjet hotel vlastní. Pokud chce simík relaxovat v hotelu, může zde zůstat jeden až čtyři dny. Poté si může ještě pobyt prodloužit. Simík během svého pobytu vidí ostatní hosty. Také je třeba říct, že hotely fungují pouze v klasických světech. Nelze umístit hotel do nějaké destinace v Cestovní horečce, nebo do univerzitního města.

Jak už jsem psal, v Isla Paradiso naleznete tři hotely a to hotel na pláži, luxusní hotel a hotel vybavený ve španělském stylu. Pokud hotel koupíte, automaticky se přidá k vašim soukromým pozemkům. Jakýkoliv soukromý pozemek je poté možné změnit na hotel. Váš simík může v hotelu bydlet, ale může mít i domov vlastní. Taky můžete mít více hotelů najednou.

Mimoto máte naprostou volnost ve vedení svého hotelu. Chcete malý a tichý hotel? Máte ho mít! Anebo chcete hotel s moderním vybavením a s pěti hvězdičkami? Snažte se a určitě to zvládnete!

sims3exotischeiland-preview439

sims3exotischeiland-preview434

Pokud chcete začít s podnikáním, máte dvě cesty. Buď si koupíte už postavený hotel, nebo začnete od základů. K tomu vám pomohou už předem zhotovené plány místností různých stylů. Pomocí nich lze během pár okamžiků postavit několik hotových pokojů. Poté stačí upravit pár detailů a máte hotovo!

V nákupním módu naleznete novou kategorii pro hotelové magnáty. Tady najdete objekty, které vaše návštěvníky dělají šťastnějšími. Pokud budete sledovat recenze na váš hotel, a podle toho budete přidávat jednotlivé objekty, velice rychle vybudujete prosperující hotel. V plánech nenajdete jenom pokoje pro ubytování, ale taky zde naleznete plány tělocvičen, galerií, bazénů, barů a dalších atrakcí vašeho podniku.

Povinné předměty, které v hotelu budete muset mít je recepce a hotelová věž. Bohužel hotelová věž je rabbit hole (budova, do které nelze vidět). V hotelové věži si budou moci návštěvníci doplnit své potřeby a bydlí tu personál, který najmete. Taky tu vaši simíci můžou woo-hoovat. Za poplatek můžete základní hotelovou věž vylepšit. Můžete si vybrat ze tří dostupných stylů věže, což je plážový, španělský nebo moderní styl. Lepší hotelová věž nejenom vypadá lépe a je větší, ale taky poskytuje více služeb, jako třeba masáže, nebo lázně. Při zakládání hotelu tedy nezapomeňte vybrat dostatečně velký pozemek.

sims3exotischeiland-preview437

Ovšem podnikání nekončí stavěním a vybavováním hotelu. Jako majitel budete muset organizovat vše, co je v hotelu potřeba. A není toho zrovna málo. Musíte se starat o finance, zaměstnance a udržovat svoje hosty šťastné. Například lze nastavit kolik bude pobyt ve vašem hotelu stát, ale když to přeženete, hosté si začnou stěžovat. Jako zaměstnance lze najmout i členy vaší rodiny, takže můžete lehce ušetřit.

A můžete toho nastavit daleko víc. Třeba jde určit typ uniformy, co budou zaměstnanci nosit, plat zaměstnanců, druh drinků v hotelovém baru, ale taky i množství chlóru ve vodě.

Spokojenost návštěvníků udržíte tím, že budete naslouchat jejich požadavkům a budete udržovat hotel funkční a čistý. Ale pozor! Pokud se o hotel starat nebudete, mohou vás místo hostů začít navštěvovat šváby!

sims3exotischeiland-preview453

sims3exotischeiland-preview436

Potápíme se za podmořskými poklady!

The Sims 3 Tropický ráj nám přidává jako novou dovednost potápění. Ovšem nemůžete hned skočit do vody a kyslíkovou bombou. Nejprve si musíte nacvičit plavání a udržení dechu. K tomu vám pomůže šnorchl, se kterým každý velký potápěč bude začínat. Šnorchlovat můžete v moři i bazéně. Není to sice taková sranda, jako potápění, ale zábavu to simíkovi doplní a navíc můžete najít nějaké mušličky, nebo kamínky.

Simíci s dostatečnou znalostí se mohou pustit do objevování světa pod hladinou. K tomu poslouží potápěčské oblasti. Ty jsou označeny na mapě a také červenou bójí. Každá tato oblast se otevře až po dosažení určité úrovně potápění a ty nejnáročnější se vám odemknou až po dosažení sedmé úrovně. Potápěčské oblasti naleznete jen v Isla Paradiso a bohužel nemůžete je přesunout do jiných světů.

sims3exotischeiland-preview399

sims3exotischeiland-preview403

Při potápění se poté připravte na nádherné korály a barevné rybky plavající okolo. Může se vám stát, že při potápění narazíte na cizího simíka, nebo možná i na mořskou pannu. Pod vodou můžete sklízet chaluhy, sbírat korály, nebo lovit malé rybky pomocí svých vlastních rukou. Vše nasbírané se poté přidá do inventáře. Ovšem nezkoušejte chytat žraloky! Těm se raději velkým obloukem vyhýbejte, protože vás mohou napadnout a dokonce i zabít!

Kromě tady toho můžete zkusit najít pod vodou nějaký poklad, anebo se vydat na průzkum podmořské jeskyně, kde simíci dokonce budou moct woo-hoovat, pokud na to teda máte odvahu. Některé jeskyně fungují jako červí díry, takže se můžete najednou ocitnout v úplně jiné oblasti. Možná, že dokonce naleznete i nějaký skrytý neprozkoumaný ostrov!

sims3exotischeiland-preview377

sims3exotischeiland-preview385

sims3exotischeiland-preview396

Avšak pozor, ne všechny jeskyně jsou bezpečné. V některých naleznete mořskou příšeru Krakena. Ten si může s vaším simíkem pěkně pohrát a navíc může zaútočit na lodě plovoucí na hladině. Na setkání s Krakenem prostě váš simík jen tak lehce nezapomene!

Po hodinách potápění vám však může začít docházet kyslík. Není zde žádný měřič, který by vám přesně říkal, kolik času ještě máte, ale simík dostane náladovku, jakmile začne pociťovat nedostatek vzduchu. V téhle chvíli je poté nejlepší co nejrychleji opustit mořské dno a vrátit se na povrch, kde byste si měli pár hodin odpočinout.

A mimochodem mám pro vás ještě jednu radu. Nikdy neplavte se syrovým masem v inventáři. Pokud na vás žraloci neměli chuť doposud, teď už se na vás vrhnou určitě.

sims3exotischeiland-preview412

sims3exotischeiland-preview388

Vodní doprava a další aktivity na vodě

S novým dodatkem také přibude spousty možností jak se přepravovat po vodě. Pokud nechcete jezdit přímořským taxíkem, který vás najde vždy a všude (takže pokud vám Kraken zničí loď, přijede vás zachránit taxík), můžete zkusit jiné způsoby dopravy. Třeba zkuste vodní skútr, plachetnici, šlapadlo a další. Pro zabití nudy lze vyzkoušet i vodní lyžování, nebo windsurfing. A i děti si budou moci vyzkoušet některé z těchto aktivit.

sims3exotischeiland-preview249

sims3exotischeiland-preview242

sims3exotischeiland-preview232

Nové interakce a objekty v nákupním a stavebním módu

Do hry se také přidalo spousty nových objektů. Ve stavebním módu můžete najít 12 nových rostlin, pár nových skal a několik nových textur terénu. V nákupním módu naleznete věci pro váš hotel jako třeba bazénový bar pro osvěžení, klouzačku do vody, vodopád, anebo bufet s jídlem, kde si sami nastavíte, co simíci budou jíst.

Na pláž se určitě bude hodit osuška, na které se může simík opalovat, číst knihu, poslouchat hudbu, anebo odpočívat pod slunečníkem.  A zatímco dospělí simíci se budou opalovat, děti mohou zkusit postavit hrad z písku. Rodiče si mohou dokonce i hrát s batolaty ve vodě, která budou mít roztomilé rukávky.

sims3exotischeiland-preview313

sims3exotischeiland-preview341

sims3exotischeiland-preview345

A s novými objekty stále nekončíme. Nelíbila by se vašemu simíkovi třeba procházka po žhavých uhlících? Pokud se simíkovi úspěšně povede projít po uhlících, dostane pozitivní náladovku. Ovšem pokud pro něj budou uhlíky moc horké, simíka budou chvilku bolet nohy. Uhlíky lze nastavit na tři úrovně teploty. Potápěči zase ocení podmořský foťák, který umožňuje fotit i pod hladinou moře, a tak zachytit nádherné scenérie útesů.

Pro ušetření místa v houseboatech vám vývojáři připravili několik dalších objektů. Například koupelnu „vše v jednom“. V prostoru 1×1 naleznete záchod i sprchu. Obě potřeby se tedy změní v jednu. Navíc simík je v uzavřené kabince, takže nepotřebuje speciální místnost.  Taky je to nové místo pro Woo-hoo. Pro ušetření místa naleznete i už výše zmiňované žebříky.

Jo a pokud si opravdu chcete připadat jako místní domorodec, můžete používat místní pozdrav „Shaka Bra!“.

sims3exotischeiland-preview321

sims3exotischeiland-preview355

Zachraňujeme životy s plavčíkem

S novým dodatkem přichází i nové povolání. Zde se budeme moci stát plavčíkem. Toto povolání je hodně podobné těm, které byli přidané v dodatku Povolání snů. Na mapě uvidíte pláže, které potřebují zrovna plavčíka. Vy sem poté zajedete a budete sledovat pláž, zda nevidíte nějaké nebezpečí.

Pokud je simík v nebezpečí bliká nad jeho hlavou velký oranžový kruh s bílým pluskem uprostřed. Někteří simíci mohou ale předstírat, že jsou v nebezpečí, jen aby upoutali pozornost plavčíka. Obvykle je na pláži klid, takže můžete dělat i jinačí věci, avšak pořád dávejte pozor. Někdo se může začít topit zrovna, když se začnete opalovat! Pokud je siminka v nouzi, plavčík ji vytáhne na pláž a začne s první pomocí.

sims3exotischeiland-preview258

Siminka bude určitě velice vděčná. Možná až moc. Možná vám řekne, jaké máte vypracované tělo a začne s vámi flirtovat. Bohužel pro ni, váš simík je ženatý…určitě je plavčík povolání vhodnější pro svobodné simíky…

Žádné další nové kariéry v Tropickém ráji nenajdeme, ovšem můžete rozjet svůj vlastní hotel, anebo se zaregistrovat jako nezávislý potápěč. Taky můžete zkusit najít nějaký jednorázový úkol na potápění.

sims3exotischeiland-preview261

sims3exotischeiland-preview269

sims3exotischeiland-preview272

Další novinky a články, které by vás mohli zajímat

S dodatkem přibydou dva nové styly hudby a to Beach Party a Island Life. Najdeme zde i oblíbenou písničku Uppsie Bray, kterou jste mohli slyšet v prvním traileru. Budeme taky moct sbírat mušle a skořápky. Přibudou i nové druhy ryb, jako třeba mořský koník, nebo chobotnice. Simíci, kteří nemají rádi komáry, si zase budou moci zakoupit repelent. V CAS objevíme hromady nového oblečení, účesů a doplňků. V dodatku najdeme i mořské panny, nové celoživotní odměny a přání a pár nových odznáčků. Určitě si proto nezapomeňte pročíst následující články, které vám dají ještě více informací:

Doufám, že se vám článek líbil a že vám prozradil i něco, co jste zatím nevěděli. Pokud máte nějaké otázky, ptejte se dole pod článkem. Budu se snažit odpovědět 🙂 . Tropický ráj bude určitě jeden z nejlepších dodatků pro The Sims 3, takže určitě přeobjednávejte!

Zdroj: Pinguintech.nl

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

4 komentářů

 1. WeruLighter - Than White napsal:

  Wow, už se nemůžu dočkat ^^

 2. Jana Krejčů napsal:

  ahoj chtěla jsem se zeptat začala jsem karieru potapěč zašla jsem na radnici a tam jsem dostala ukol najít zpravu v lahvi nevíte nekdo kde bych je našla díky

 3. Aneta napsal:

  Ahoj. Chci se zeptat kde se dæ koupit dodatek Mazlíčci. Moje sestra ma brzy narozky a byla by s tim dodatkem stastna. Diky za vsechny odpovedi

 4. lenka napsal:

  Ahoj, chtěla bych se zeptat jak se v hotelu zbavím švábů?? A proč když tam mám tři údržbáře tak mám v hotelu pořád špinavé koupelny a něco rozbité. Děkuji za odpověď 🙂

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva