The Sims 4

Hrajete rádi různé počítačové hry? Pak vám zřejmě nemusíme představovat oblíbenou hru The Sims. V současné době existuje již verze The Sims 4. V čem nová verze, ale i hra celkově spočívá?

Obecně o The Sims

The Sims představuje počítačovou hru, která je novým žánrem ve světě her. Je simulátorem života. Právě takové hry se v současné době těší velké oblibě.

Tvůrcem počítačové hry je americká společnost Maxis software. Jde o součást společnosti Electronic Arts zabývající se obchodem a distribucí videoher. Vznikla již v roce 1982. Maxis vyvíjí především hry typů simulátorů.

The Sims: Jak šly jednotlivé série

V rámci této počítačové hry si hráč stvoří postavu – „Simíka“, kterému v první sérii postaví či koupí dům a stará se o jeho potřeby tak, aby byl spokojený. Obstarávání potřeb se promítá do jeho nálady, společnosti, hladu, únavy, zábavy, prostředí a dalších veličin, které jsou vyjádřené prostřednictvím ukazatele. Hráč si musí hlídat, aby „Simík“ nedosáhl kritického stavu. Upozorní vás na to protestem a poté se tento nedostatek projeví. Hráči se starají o život Simíka, jeho nákupy a úpravu domova. V dalších verzích naplňuje své další potřeby – po vzdělání, rodině, přátelích, večírcích, romantice, ale také po grilovaném sýru (možná trochu zvláštní, ale proč ne).Simík si hledá přátele a tvoří s nimi různé vztahy.

Další možnosti Vám nabízí The Sims 3. Simík se dostává do nových situací a vy s ním můžete žít od narození až do smrti. Pohybuje se různě a stejně jako předchozí verze má různé datisky a minidatisky.

The Sims 4

Výše jsme si představili The Sims od první série až po třetí. Nyní je tu však pro všechny příznivce Simíku The Sims 4. V této sérii na vás čekají ještě dokonalejší Simící. Propracovanější je nejen jejich vzhled, ale také povaha a projevy emocí. Ještě více vás bude bavit tvořit Simíkovi jeho obydlí a celkové nastavení vám umožní se do simulátoru života plně ponořit.

Hrajte si se Simíky. Oblíkněte je podle módního stylu, jakého chcete, budujte jeho osobnost, dovednosti, ale také pracovní kariéru atd.

V čtvrté sérii Simící mají emoce a vyjadřují je, přičemž emocionální stavy, které lze vytvořit, mohou mít širokou škálu.

Bude vás jistě bavit i život čtvrti, ve který bude váš Simík žít. Může mít různé přátele, navozovat rozmanité sousedské vztahy atd.

The-Sims-4

Další edice The Sims 4

Kromě The Sims 4 si ještě můžete pořídit další edice pro více prožitku ze hry. Jsou jimi:

• The Sims 4 Digital Deluxe: Tato verze obsahuje digitální obsah Večírek století, Bezesná noc, Parádní zvířecí čapky a digitální soudtrack k The Sims 4.
• The Sims 4 Sběratelská edice: Tato edice obsahuje sošku interaktivní plumbobo, exkluzivní interaktivní USB sošku ve tvaru plumbobu od SteelSeries, průvodce tvůrce v pevné vazbě, publikaco v pevné vazbě, obrázky The Sims 4, digitální obsah The Sims 4 Bezesná noc, sbírku veselých zvířecích pokrývek hlavy atd.
• The Sims 4 Prémiová edice: V prémiové edici najdete průvodce tvůrce v pevné vazbě, obrázky z The Sims 4, digitální obsahy, digitální soundtrack a mnoho dalšího.

Systémové požadavky na hru

Chcete-li hrát hru The Sims 4 budete potřebovat procesor – 1,8GHz Intel Core 2 Duo, AMD Athlon 64 Dual-Core 4000+ nebo ekvivalentní, (počítače s grafickou kartou integrovanou na základní desce alespoň 2,0 GHz Intel Core 2 Duo, 2,0 GHz AMD Turion 64 X2 TL-62 nebo ekvivalentní), grafickou kartu (128 MB paměti, podpora technologie Pixel Shader 3,0; podporované grafické karty Nvidia GeForce 6600 a lepší, ATI Radeon X1300 a lepší, Intel GMA X4500 a lepší), paměť min 2 G RAM, pevný disk s minimální 9 GB pro samotnou hru, pro uložení hry a její obsah ještě 1 GB navíc, pro instalaci hry potřebujete mechaniku DVD ROM. Z dalších technických požadavků to je zvuková karta kompatibilní s DirectX 9.0c, internetové připojení pro aktivaci hry a klávesnici a myš.
Hra The Sims 4 je podporovaná následujícími operačními systémy: Microsoft Windows XP, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows7 a Microsoft Windows 8 nebo Microsoft Windows 8.1.

O oblíbenosti hry The Sims

Celkově si hra The Sims získala mnoho fanoušků obou pohlaví, a to již od první série. Hráči spolu o tomto simulátoru života komunikují, vytvářejí si vlastní youtube kanály i časopisy.
Postupně se s novými verzemi vyvíjí. Přicházejí nové modifikace, které hráčům přinášejí stále nové možnosti. Přidávají se různé datadisky. Jste také příznivcem tohoto simulátoru života, nebo jste ho ještě nestačili poznat? Možná ho také zkusíte a zjistíte, že se od The Sims nemůžete odtrhnout celé hodiny.

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

1 komentář

 1. Petr Janoušek napsal:

  Líbí se mi The Sims 4.Chci si to koupit.

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva