The Sims 4

uvodka

Žánr komiksu: Historický, fantasy

Přemyslovci jsou pokračováním komixu Bohemia. Příběh navazuje beze změn, jediné, co se mění, je název.

 

 

1

Libuši se vedlo velmi špatně, ačkoliv byla zvolenou vládkyní, její autorita byla velmi slabá. Kdejaký poddaný si troufl na ní stěžovat.

2Její sestra Kazi navíc čekala potomka, což Libuši přidělávalo starosti. Další možný vládce…již v tom ještě nenarozeném tvorečku viděla konkurenta, soupeře, dokonce nepřítele.

3Jediné uklidnění nacházela v “léčivých” bylinách, které často vdechovala. Dostávala se pak do stavů pohody, klidu, snění a iluzí.

4Jednoho dne, když zas žila svůj svět, přišel do jejích komnat sluha nespokojený s její vládou. Libuše ho bezmyšlenkovitě poslala pryč a nařídila mu, aby sledoval prvního koně, kterého spatří, ten ho zavede za mužem, kterého Libuše přijme za manžela a nového panovníka.

5Sluhovi se zdál její rozkaz zcestný, jenže v naději na lepšího vládce udělal vše, co poručila.

6Poddaní brzy našli koně pasoucího se na louce, který je zavedl k muži – zemědělci. Jeho jméno bylo Přemysl Oráč.

7Nevypadal tak, jak si ho představovali. Obyčejný zemědělec jim přeci nemůže vládnout! Bylo už však pozdě cokoliv měnit. Přemysl Oráč byl jejich poslední možnou záchranou před Libušinou nerozvážnou vládou, která odkázala jejich říši k brzké záhubě.

8Starého zemědělce velmi pobavila myšlenka, že on je tím vyvoleným. Nicméňe se nebránil. Zanechal pole ladem a vydal se, kam mu řekli. Byl zvědav na svou budoucí manželku, o které sice mnoho slyšel, ale nikdy ji nespatřil.

9

Libuše ho s hrůzou očekávala. Po vystřízlivění si uvědomila, jakou věc provedla. Dobrovolně svěřila veškerou moc do rukou cizího chudáka, kterého navíc učiní svým manželem.

10Nezbývalo jí však nic jiného, než vykonat, jak slíbila.

11Kazi krátce poté přivedla na svět syna Rodislava. Také Libuše se dočkala několika potomků.

12Za léta společného soužití si s Přemyslem v mnoha ohledech začala rozumět.

13Jednoho dne, kdy se místo vladaření zas věnovali omamným látkám, Libuše se jako v tranzu postavila a vážným hlasem pravila:,,Vidím město veliké, jehož sláva hvězd se bude dotýkat!”

14Jelikož ji Přemysl vroucně miloval, vydal se hned vyplnit její přání. Když našel muže, jenž zhotovoval práh, o kterém jeho žena ve svém proroctví mluvila, nechal zde začít budovat nové vladařské město, jenž neslo název Praha a byla sídlem nové dynastie Přemyslovců.

Pokud se vám moje tvorba líbí, další naleznte tady.

Ohodnoťte 1. díl komiksu Přemyslovci (známkování jako ve škole).

Nahrávání ... Nahrávání ...
Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

1 komentář

 1. Lucka napsal:

  Todle byl nejlepší díl 😀 😉

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva