The Sims 4

9556885160_f53d7bce22_cThe Sims 4 je konečně tady a na Gamescomu se odhalilo v plné své kráse. Hlavními tahouny nového dílu by měli být intuitimní nástroje tvorby simíka a domů, simíci,kteří mají opravdu emoce a mohou být smutní, veselí nebo třeba v depresi a nakonec nová technologie jménem SmartSim, která dělá vaše simíky chytřejší (tak teď doufejme, že už jim nepude trvat hodinu, než se rozhoudnou, který projde dveřmi dříve 😀 ). Ovšem co konkrétně simíci nabídnou? To se dozvíte právě teď!

Simíci plní emocí

V novém dílu, prý máme potkat úplně nové simíky, kteří se budou svým chováním podobat nám. Mají  jim v tom pomoct nové emoce. Vše co uděláme ovlivní to, jak se bude simík cítit. Třeba zkuste simíkovi zahrát smutnou písničku. Simík se rázem dostane do deprese. Ovšem simík v depresi může nakreslit úžasné úmělecké dílo. Nebo dejte do domu simíka pěknou červenou pohovku a simík bude mít náladu na svádění.

9556884626_cc7203449d_z

Ale emoce simíků nejsou zas tak jednoduché. Pro simíky, kteří truchlí, se stává život zbytečný a pokud nebohému simíkovi třeba zemře dokonce i celoživotní láska, simíka to může zabít. Jiné emoce otevírají jiné interakce. Simík, který si je opravdu jistý a jde mu vše jako po másle může třeba čurat jako šampión 😀 . Emoce ovlivňují i chování simíků takže běsnící simík bude mlátit rukama ze starny na stranu. Ze simíků se stávají opravdové bytosti, které mají své pocity a potřeby.

9554097947_7bcdcf11c8_z

Simíci navazují nové vztahy

Emoce samozřejmě ovlivňují i vztahy a ty jsou v novém dílu úplně nově zařízené. Od teď mají simíci dvě kolonky. Jedna je jak moc velcí jste kamarádi, druhá vyjadřuje jak jsou simíci do sebe zakoukaní. Není tedy problém mít simíka s Woo-ho benefity, nebo platonickou lásku. Vše zase ovlivňují simíkovi pocity, takže naštvaný simík nebude mít náladu na nějaké muchlování a flirtujcí simík bude zase chtít zajít do baru a poznat tam nějakou spřízněnou duši. Pocity ovlivňují vztahy a vztahy ovlivňují pocity.

9556885062_a8b5198033_z

Simíci si vše pamatují

Ano simíci mají konečně nějakou paměť. Uvedu příklad. Simík jde po ulici a náhle uvidí svoji bývalou přítelkyni. Simíci se ovšem nerozešli zrovna v dobrém, a tak simíka pohled na ni rouzzuří, ale zároveň ucítí i úzkost. Simík si jednoduše pamatuje, že kdysi chodil s touto siminkou a vzbuzuje to v něm další emoce. Nebo matka nebude mít náladu na hraní se svými dětmi, když se právě pohádala s otcem. Simíci už nejsou hloupí, ale opravdu myslící tvorové.

9556884316_d6ebb5247f_z

[AdsWithin]

Simíci dělají spolu více věcí najednou

Ve hře se objevuje také takzvaný multitasking. Díky němu může simík třeba číst noviny, popíjet kávu a snídat. Nebo může třeba popíjet drink, koukat na televizi a mluvit s ostatními. Vše dělá najednou a interakce se nijak neruší. Nechte simíka běhat na běžícím pásu a přitom se dívat na pořad o vaření.Můžu tedy nechat simíka učit se dvě dovednosti najednou. Simíky lze také ovládat jako skupinu a společné interakce jsou lépe udělané. Můžete je tedy všechny poslat ať se koukají na televizi, nebo ať si zahrají basketbal.

9554098179_5f71386818_z

Simíci mají nové kreativní nástroje

Autoři hry slibují, že stavba domu a vytvoření simíka bude lechčí než kdykoliv předtím. Libovolně roztahujte zdi, přenášejte místnosti. V novém barevném sousedství je prý spousty úžasných pozemků, které pomůžou vaší kreativitě. A simíky lze nyní vytvářet s hmatovou přesností pomocí myši bez šoupátek. Chcete-li se dozvědět více o novém CAS podívejte se na můj starší článek, který vše podrobně vysvětluje.

9556887244_5232663797_z

Simíci toho nabízejí ještě spoustu

Nové The Sims bude prostě založené na inteligentních simících, kteří mají své emoce a pocity. Všechno bude záviset na tom, jak se bude cítit v dané situaci váš simík a může ovlivnit jak jeho osobní život, tak třeba i jeho kariérní postup, nebo jen obyčejnou chůzi. Je toho ještě spousta, co nám autoři ještě neřekli, ale měli bychom se těšit na přepracovaný systém přání, odemykatelné předměty za splnění úkolů a nejspíše se hra dokonce zbaví i rabbitholes a uvidíme konečně, co simíci v budovách tropí. Ovšem i tady v základní hře nebudou mazlíčci a ani počasí. Takže budeme muset zase dokupovat spousty datadisků.

9554099279_3373685da1_z

Doufám, že jsem vám sepsal zatím všechny dostupné informace o pokračování The Sims. Autoři se prostě zaměřili na gameplay a ikdyž podle mnohýh pokulhává trošku grafika, určitě nám to autoři vyrovnají zážitky, které ve hře zažijeme. Co říkáte vy na čtvrtý díl této herní série, která je na světě jedna z nejúspěšnějších vůbec? Myslíte si, že půjde o úplně novou hru? Nebo autoři dělají z komára velblouda a emoce simíků nebude až taková inovace, jak nám popisují? Dočkáme se nové éry? Určitě se podělte o svůj názor!

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

11 komentářů

 1. lubikxd napsal:

  fakt husty myslim si ze sims 4 je fakt ta najlepsi ale nemuze to trvat donekoncna nebo uvidim zachvili sam sebe a ja dostanu infarkt pak budem The Sims 20 a grafika bude jeste realsitictejsi a to us nebude hra jeno uvydime co us vime …

 2. Lentri napsal:

  hustý 😀 , ale taky bude hustá cena :/

 3. ondrisek01 napsal:

  Když sem poprvé viděl ten editor simíka řek sem si že to bude fuška pak sem se na to podíval eště 40krát a je dos jednoduchej. moc se tešim na SIMS 4 ale ne na tu cenu
  🙂

 4. firebird71 napsal:

  Úplně dokonalý! Jen bych chtěla, jak už jsem zmiňovala v předchozím článku, aby v konečné verzi simíci vypadali o trochu lépe. Jsou moc hezcí, ale pěknější mi přijdou ti z 3. A podle mě by byla škoda kdyby tak vymakaná hra měla simíky co nejsou super realističtí nebo alespoň nádherní, ale jinak fakt hustý a dobrý. : )

 5. lucy13 napsal:

  nwm každej píše jak sou simíci z trojek lepší, ale vemte si je bez obsahu z netu… mě se rozhodně víc líběj ty ze čtyřek

  • Justa napsal:

   Ahoj!Souhlasim s tebou :p simíci z 3 se nedaji nastavit jak chceč.. oči,délka ramen.velikost nohou ,nosu , učí stehen a tak dále… na the sims 4 se opravdu těším 😀

 6. Zuzka napsal:

  No nevím, moc mě ta grafika nenadchla. Osobně jsem byla zklamaná i u trojky ze začátku tou grafikou. Čekala jsem, že to bude realističtější. Co se týče hraní a vlastností, emocí atd.. tak to je super, ale vzhled simíků mě vůbec nepotěšil…

 7. Stardos napsal:

  Poslední obrázek …. ta žlutá budova může být tramvaj , jsou pod ní koleje 🙂

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva