The Sims 4

ts4_build_4Stavební a nákupní mód patří k sérii The Sims  od nepaměti. Vždyť i první díl našich oblíbených simíků byl v úplném začátku mysle spíše jako simulátor stavby domu, než života. Stavba domu prostě k simíkům patří a i když možná nejste stavitelé a používáte tenhle mód jen na nakoupení lepší televize, či počítače, určitě by bez něj byla hra hodně ochuzena. Proto i on by se měl vyvíjet společně s dobou a měl by nám nabídnout nové možnosti. Co tedy nabízí tento nástroj v The Sims 4? Pojďme se na to podívat z blízka.

Tvarujte a pohybujte

Vytvořte luxusní dům několika tahy! Je ta místnost moc malá? Jednoduše zatáhněte za ukazatele, vytvarujte si jednoduše požadovanou místnost. Umístili jste simíkův pokoj vedle obýváku, ale potom si uvědomíte, že bude lepší, když bude u kuchyně, aby si mohl dávat tajně půlnoční svačinky? Není nic jednoduššího, než ho vzít a přesunout.

The-Sims-4-Build-Mode-House

Nebo máte problém s tím, že simíkovo okno není natočeno na východ, a tak simíka neprobouzí každý den východ slunce? Zkuste celý pokoj jednoduše otočit! Všechen nábytek se pohybuje zároveň s místností a navíc funguje přesunutí místností i do jiných pater. Pamatujete na to, když jste postavili svůj dům příliš blízko u cesty? V TS3 to většinou znamenalo, že budete muset začít znova. Ve čtyřkách jednoduše uchopíte a umístíte o pár čtverečků dozadu.

Základy jsou základ!

Základy jsou věc, které má většina domů v reálném světě, ovšem v The Sims 3 byly základy spíše na obtíž. To se v novém díle mění. Základy mají tři různé výšky. Základy můžete umístit až po dodělání domu. Schody k základům nyní mnohem lépe pasují. Autoři prostě nechtějí vidět hráčovu frustraci, ale svobodu!

Stěny malé i velké

A další převratná věc. V simíkách bylo zvláštní, že každá místnost má stejnou výšku. To přece v reálu neexistuje. A od teď to neplatí ani v the sims. Postavte moderní dům plný různě vysokých zdí, za který by se nestyděl ani architekt.  Už nebudeme limitování a jsme schopni postavit pořádně vysoké domy.

ts4_build_2

Chytrá okna

A i okna jsou vylepšena. Jedním kliknutím přidáte okna na celou stěnu pravidelně a vedle sebe, druhým je lze zase vymazat. Okna se dokáží sami umístit třeba na střed stěny. Tohle všechno dělá stavění jednodušší. Vždycky jsem nenáviděl umisťování oken, protože jsem každé okna musel dělat po jednom a navíc je přesně umisťovat na své místo. Teďka klikneme a je hotovo.

Ikea katalog pro simíky

Dle mého je nápad katalogu taktéž převratný. Oproti nudným čtverečkům s nábytkem, teď pouze stačí kliknout na mód katalogu a čtverečky nahradí barevný a živý katalog. Ten poskytuje obrázek místnosti vybavený prodávaným nábytkem. V místnostech na obrázcích nábytek na sebe barevně ladí a hodí se k sobě. Navíc tu zjistíme, jakou náladu může simík získat, při pořízení tohoto nábytku. Nyní si stačí vybrat, zda chcete zakoupit celou místnost, nebo jen určitý kus nábytku a umístit ho do vašeho domu. Lze si tedy postavit stylový dům během několika minut.

ikea-2012-costin-m-com-02

Futuristické domy nad zemí

Ano i to je možné. Neberte mě sice úplně vážně, domy simíků nemůžou levitovat, avšak takzvané převislé podlaží udělat lze. Převislá místnost je místnost, která vystupuje z domu a nic ji nedrží. Je velmi častá u moderních domů. Dříve jsme museli tyto podlaží dělat složitě přes sloupy, ovšem nyní to lze jednoduše i bez nich. Znova se tedy The Sims 4 přibližuje k moderní architektuře budoucnosti.

Hollywood-cantilevered-deck

Inovativní ploty

Každý hráč simíků chtěl mít obloukovité stěny a ploty. I když stěny stále do oblouku postavit nemůžeme, ploty už konečně můžeme. Prostě vyberete ze dvou možných oblouků, umístíte je a libovolným táhnutím je zvětšujete. Navíc je mnohem jednoduší ploty nahrazovat za jiné ploty. Nemusíte bořit celý plot, stačí jen kliknout a stávající plot je nahrazen. Můžeme nyní postavit různé obloukovité balkóny, či úžasné altánky.

Ozdobné viktoriánské střechy

Stavění střech je jedna z věcí co jsem opravdu nesnášel. Ať už jsem tu střechu udělal jakoukoliv, vždy vypadala špatně. Ovšem teď je to mnohem jednoduší. Střechu umístíte a sami si ji vytvarujete myší. Skoro jako tvoření simíka. Všechny úhly, velikosti a křivky sami nastavíte. Střechu neupravujete jako celek, ale jako jednotlivé části střechy. Každá část může mít jinačí vzor, barvu a sklon. Jde udělat i střechy do oblouku. A navíc ke střechám lze jednoduše umístit úžasné ozdoby jako různé lišty, římsy a hlavice, a tak vytvoříte domy jako z 19. století.

architecture-amazing-victorian-house-by-wildwinyan-stock-old-victorian-house-designs-for-your-inspiration

Další změny

No a nakonec tu máme různé menší změny. Dekorace stěny teď už nejsou limitovány. Umístit si je můžete úplně, kam chcete. Denních dob, ve kterých můžete vidět dům je více, lze tedy lépe zjistit, jak bude dům vypadat třeba při západu slunce, nebo při úplňku. Nakonec ještě další změna to, že můžete umístit sloupy do plotů bez cheatování.

No to je teda stavění v The Sims 4. Berte na vědomí, že hra je stále ve Alpha verzi a vývojáři mohou přidat další věci. Ovšem mě se stavění líbí. Nepřináší sice něco úplně nového, avšak vše se zase zdá být jednoduší. Autoři se snaží, aby stavění byla zábava, a aby to byla plnohodnotná část hry. Pro ty, kteří neumí moc stavět lze vše zařídit pár kliky, a pro ty, kteří se ve stavění vyžívají, dávají větší volnost a možnost postavit vše, co v architektuře najdete. Určitě nový stavební mód vyzkouším a typuji, že bude bavit i ty, kteří se ke stavění nikdy moc neměli. Nakonec přidávám obrázky z dema, které mohli vidět lidé na gamescomu. Určitě se podělte zase o názor!

Obrázky

20130911-thesims4-build-1 20130911-thesims4-build-2

20130911-thesims4-build-3 20130911-thesims4-build-4

20130911-thesims4-build-5 20130911-thesims4-build-6

20130911-thesims4-build-7 20130911-thesims4-build-8

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

5 komentářů

 1. firebird71 napsal:

  WOW! Nádherné!

 2. vanda napsal:

  je to Úžasné UŽ SE NA TO MOC TĚŠÍM

 3. elca napsal:

  To je ůplně úžasný

  proste hhhhuuuussssttttýýýý

 4. Kate napsal:

  Ahoj můžu se zeptat jestli je dá the sims 4 stáhnou aniž bych ho koupila ?? děkuji za odpověd krááása

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva