The Sims 4

uvodka

Žánr komiksu: Historický, fantasy

Čtvrtý díl komixu Přemyslovci pojednává o příběhu hrdinného oře.
 

 

 

01Za vlády Křesomysla prožívalo velký rozvoj hornictví. Kníže nechal vybudovat mnoho dolů a zajistil tak dostatek práce pro přibývající horníky.

02Zemědělství oproti tomu upadalo víc a víc, vesničané se obávali slabé úrody, která by zapříčinila hladomor.

03Křesomysl jejich strach nebral na vědomí. Vychutnával si bohatsví, které jeho muži nacházeli pod zemí. Zlata, stříbra i drahocenných rud měl nadbytek a on něco tak bezcenného, jako bylo obilí či ovoce, se nezajímal.

04

Horymír, vladyka neumětelský, zkoušel s panovníkem vyjednávat, ale ani jeho slovo nepomohlo. Kníže se na něj navíc rozzlobil, že se stará o cizí věci.

05Horymírovo nešťastné vyjednávání se doneslo také k hornkům, kterým se jeho chování pranic nezamlouvalo.

06Za tmy se vydaly jako odplatu do Neumětelů založit požáry.

07Když Horymír oheň zpozoroval, bylo už téměř pozdě. Nebýt jeho statečného koně Šemíka, který ho v posledním okamžiku zachránil ze začouzené vísky, byl by býval přišel o holý krk.

08Živý, zdravý ale bezjakéhokoliv majetku a s užírajícím pocitem bezmoci přečkal noc v lese nad Neumětely, pozorujíce mizet rodnou vesnici v plamenech.

09Za úsvitu se rozhořčen navrátil domů, kde po sobě oheň zanechal strašlivé upomínky. “Ať zčernám jako uhel, ať mne rozsekají mým vlastním mečem, jestliže všechno to nepomstím, jestliže jim všechno nesplatím! A víc a hůř!”

10Noc na to se vydal do nejbližších dolů, kde se pomstil stejnou mincí.

11K jeho smůle byl však při činu přistižen a hned druhého dne odveden ke knížecímu soudu.

12Křesomysl však zdaleka nebyl nestranný. Za pravdu dal horníkům a Horymíra poslal na popravu. Jeho poslednímu přání, projet se ještě jednou na věrném oři, se navíc vysmál: “Jeď si! Ale Šemík bez křídel ti nepomůže.”

13Avšak kníže netušil, že Šemík byl odhodlán znovu zachránit svého pána i za cenu nejvyšší. Jen co ho Horymír osedlal, vrhl se střemhlav z věže Vyšehradu.

14Když však byli v bezpečí, Šemík padl vysílen a už mu nebylo pomoci.

15Horymír dlouho oplakával věrného druha, který za něj položil život. Za Neumětly mu nechal vystavět mohylu a poté se se zbytkem přeživších vesničanů dal do obnovování vísky, kde nezůstal kámen na kameni.

Líbí se vám komix? Další mojí tvorbu najdete tady.

Ohodnoťte 4. díl komiksu Přemyslovci (známkování jako ve škole).

Nahrávání ... Nahrávání ...

 

Líbí se vám článek? Tak ho sdílejte:

3 komentářů

 1. bibka napsal:

  bnhb

 2. Natka napsal:

  Pěkné ale chudák kůň.

 3. elca napsal:

  jo bylo to dobré ale je mi líto toho koně.

Komentáře • Buďte v obraze

 • Informace

 • Kontakt

  Chcete něco sdělit administrátorovi webu nebo máte nějaký dotaz ohledně herní série The Sims? Rádi byste se podíleli na rozvoji stránek ať už psaním článků nebo jiným způsobem? Pak využijte kontaktního formuláře vpravo.

  • Váš email

   Zpráva